کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 12 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 12 تیر 95

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چند از ده عمومی‌ها و اختصاصی‌هایم در چند آزمون گذشته بهتر شده است. آیا ممکن است در کنکور اصلی پیشرفت شایانی داشته باشم؟

پاسخ 1- جای خوشحالی است که چند از ده درس‌های‌تان بهتر شده است و حق دارید امیدوار باشید که در کنکور اصلی هم این پیشرفت حفظ شود؛ یعنی انتظاری که معقول و معمول است، اما انتظار «پیشرفت شایان» در این فرصت کم «قاعده نیست» بلکه «استثناست» که البته آن هم مقدور است اما با احتمال کم‌تر.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 2- بهتر است توقع واقع‌بینانه‌‌ای از خود داشته باشید. مهم این است که شما در جلسه‌ی کنکور بتوانید به تمام سؤالات ساده‌ای که بلد هستید پاسخ دهید. به همین دلیل باید با کمک تکنیک ضربدر و منها و زما‌ن‌های نقصانی سؤالات را جواب دهید و در وقت باقی‌مانده با یک استراتژی بازگشت مناسب بهترین نتیجه را بگیرید. اگر از الان بخواهید به این موضوع فکر کنید در جلسه‌ی کنکور آرامش لازم را نخواهید داشت. قطعاً با استفاده از روش سه روز یک‌بار در ماه پایانی و تورق سریع در هفته‌ی آخر تسلط شما روی درس بیش‌تر شده و نتیجه‌ای درخور تلاشتان می‌گیرید.

محمد کتابدار

پاسخ 3- حالا که آگاه‌تر شده‌اید و با مشخص شدن حدود چند از ده درس‌ها، خودتان را بهتر می‌شناسید سعی نکنید با فکر کردن به امکان جهش تراز در کنکور، آرامشتان را بر هم بزنید. واقع‌بینی همراه با امید، بهتر از خوش‌بینی است. چه‌بسا این خوش‌بینی در جلسه‌ی کنکور کار دست‌تان بدهد و تعداد پاسخ‌های اشتباه را بیش‌تر کند. وقتی با تکیه بر توان واقعی‌تان در آزمون کنکور حاضر می‌شوید، آرامش دارید و به دنبال وقوع معجزه نیستید و انتظاری که از خودتان دارید، کنترل‌شده و واقع‌بینانه‌تر است.

سارا شفافی

پاسخ 4- حتماً در پیشرفت شما مؤثر است. به تلاش خود ادامه دهید و سعی کنید مغرور نشوید و به این نکته  هم توجه داشته باشید که در این روزهای پایانی هم‌ترازان شما هم مانند شما بیش‌تر تلاش‌ می‌کنند. هم‌چنین چند از ده رشته‌هایی را که در نظر دارید در سایت کانون مشاهده کنید.

فرناز طالبی

پاسخ 5- این گزاره بیش‌تر از این‌که بیانگر نوعی دستاورد در دوران جمع‌بندی باشد نشان‌دهنده‌ی مجموعه‌ای از تصمیمات و تغییرات مثبت در برنامه‌ی کاری شماست و لازمه‌ی پیشرفت در کنکور، همین تصمیم و تغییر مثبت است. چند از ده بر اساس پاسخ‌های درست در هر درس است و ارتقای آن با ثابت نگه داشتن یا کم کردنِ تعداد پاسخ‌های نادرست به معنی افزایش درصد درس خواهد بود. در هفته‌ی پیش رو با تورق سریعِ اصولی نقاط قوت و مثبت درس‌ها را به‌خوبی تا کنکور حفظ کنید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب