کاهش مشکلات استخوانی ژنتیکی در کودکان با ورزش

طبق مطالعات جدید، ورزش‌های شدید باعث افزایش قدرت استخوا‌ن‌ها در کودکان می‌‌‌‌‌‌‌شود. حتی کودکانی که از نظر ژنتیکی مشکل تراکم استخوان دارند نیز می‌توانند سلامت استخوان‌ها را افزایش دهند.

کاهش مشکلات استخوانی ژنتیکی در کودکان با ورزش

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و به نقل از سایت MNT، نتایج این مطالعات در مجله تحقیقات "استخوان" منتشر شده است.

مدیر این تحقیقات می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید : این اولین مطالعاتی است که نشان داده ورزش و فعالیت فیزیکی می‌تواند عوارض منفی مشکلات ژنتیکی را بر طرف کند و از ضعف استخوان‌ها در دوران کودکی بکاهد.

در این مطالعات 918 کودک و نوجوان بین پنج تا 19 سال مورد بررسی قرار گرفتند.

در این مطالعات DNA این کودکان و میزان تراکم استخوان آنها اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری شد.

بررسی‌ها نشان داد حتی کودکانی که ژن آنها باعث مشکلات مربوط به استخوان می‌‌‌‌‌‌‌شود از فعالیت فیزیکی فایده می برند و از ضعف استخوان‌های آنها جلوگیری می‌‌‌‌‌‌‌شود.

فعالیت‌هایی همچون ژیمناستیک و فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل که در آنها پرش و دوی سریع است می‌تواند برای استخوان‌ها مفید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد.

محققان معتقدند که دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ان باید به انجام این نوع ورزش‌ها تشویق شوند. سازمان سلامت آمریکا توصیه کرده است که کودکان و نوجوانان حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند و بهتر است این ورزش‌ها شدت کافی برای ساخت عضلات و استخوان‌ها را داشته باشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب