قلب مجازی راهگشای درمان بیماری‌های قلبی

محققان موفق به ارایه یک مدل کامپیوتری دقیق قلب شده اند که مراحل نارسایی قلبی را با جزییات نمایش می‌دهد.

قلب مجازی راهگشای درمان بیماری‌های قلبیبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پلاس وان، نارسایی احتقانی قلب (CHF) یکی از شایع ترین دلایل مراجعه افراد بالای 60 سال به مراکز درمانی است. این عارضه به دلیل اختلال در پمپاژ خون توسط قلب رخ می دهد. نارسایی قلب به معنی توقف قلب نیست؛ بلکه وضعیتی است که قلب قادر به پمپاژ خون کافی به اعضای بدن نیست و خون و مایعات فرستاده شده، مجدد به ریه پس زده می شود. احساس خستگی، تنگی نفس، تجمع مایعات در پا از مهمترین علایم این عارض هستند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا برای درک هرچه بهتر عملکرد قلب و نارسایی قلب، یک مدل مجازی قلب شبیه سازی کرده اند که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار می گذارد و در درمان و آزمایش داروهای جدید موثر است. کوچکترین تغییر در سلول ها و بافت قلب در این مدل قابل مشاهده است.

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، نارسایی احتقانی قلب یکی از علل اصلی مرگ و میر است و سالانه حدود 5.7 میلیون نفر در آمریکا جان خود را بر اثر این عارضه از دست می دهند.

نتایج این تحقیقات در نشریه PLOS Computational Biology منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب