"سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده" شعار هفته جهانی فضا برای۲۰۱۶

همزمان با برگزاری هفته جهانی فضا، از سوی انجمن هفته جهانی فضا شعار «سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده» برای مراسم سال ۲۰۱۶ انتخاب شد.

"سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده" شعار هفته جهانی فضا برای۲۰۱۶

به گزارش ایسنا، هفته جهانی فضا (WSW) بزرگترین رویداد مردمی در سراسر دنیا است. این هفته فرصتی برای دولت‌ها است تا دستاوردها و فعالیت‌های فضایی خود را به اطلاع مردم برسانند. تشویق مردم به مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با فضا از مهمترین اهداف این هفته به شمار می‌رود.

این امر منجر به جلب حمایت‌های عمومی از برنامه‌های فضایی و ترویج راه‌اندازی نهادهای مرتبط با فضا خواهد شد.  

انجمن هفته جهانی که از سوی کمیته استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (COPUOS) مسوولیت هماهنگی برگزاری مراسم هفته جهانی فضا را بر عهده دارد، همه ساله شعار فضایی را برای این هفته انتخاب می‌کند تا فعالیت‌ها و رویدادهایی که در روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر (13 تا 19 مهرماه) در سرتاسر جهان به این مناسبت برگزار می‌شود، بر آن محوریت داشته باشد.

 شعاری که برای مراسم هفته جهانی 2016 انتخاب شده «سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده» است.

با انتخاب این شعار برای هفته جهانی فضا ۲۰۱۶، موضوع رصد زمین از فضا به ‌منظور بهبود زندگی بشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این زمینه، مأموریت‌های رصد زمین در گذشته و فعالیت گروه‌های بین‌الدولی در زمینه رصد زمین و کاربردهای آن در پایش محیط زیست و کشاورزی، نقشه‌برداری و همچنین کاربردهای جدیدی مثل ارائه خدمات مبتنی بر مکان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آموزش مردم نقاط گوناگون جهان در زمینه فواید حاصل از بهره‌برداری از فضا،رونق استفاده از فضا برای توسعه اقتصادی پایدار، جلب حمایت‌های عمومی از برنامه‌های فضایی، تشویق کودکان به فراگیری علوم و توجه به آینده، ترویج راه‌اندازی نهادهای مرتبط با فضا در نقاط مختلف دنیا و جلب همکاری‌های بین‌المللی برای آموزش و امداد فضایی از اهداف سازمان ملل در برگزاری هفته جهانی فضا است.

اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، با در نظرگرفتن اهداف فوق، همه ساله برنامه‌های متنوعی در این زمینه برگزار می‌کنند که از آن جمله می‌توان به برگزاری جشنواره‌ها، چـاپ تمبـرهای یـادبـود، طراحی پوستر، نشـر کتب مـربـوط به علوم و فناوری فضایی و برگـزاری نمایشگاه‌ها اشاره کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب