ساخت نانوماشین برای تشخیص ابولا

محققان در دانشگاه ایالتی آیووا در آمریکا به مطالعه چگونگی ساخت نانوماشین‌هایی پرداختند که می‌تواند به زودی در مصارف پزشکی در دنیای واقعی کاربرد داشته باشد.

ساخت نانوماشین برای تشخیص ابولا

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس دیلی، آنها اخیرا تلاشهای موفقیت آمیز خود در آزمایشگاه برای طراحی یک نانوماشین را به چاپ رسانده‌اند.

به ادعای آنها این نانوماشین قابلیت تشخیص نوعی از ویروس ابولا را داشته و چنین دستگاههایی می‌توانند در کشورهای در حال توسعه که دسترسی به تجهیزات پزشکی امری دشوار است مفید باشد.

 این فناوری نانو بسیار ارزان بوده و به راحتی می‌تواند گسترش یابد.

اگر از این فناوری در گوشیهای هوشمند استفاده شود، تقریبا هر کسی در هر نقطه از جهان می‌تواند از آن برای تشخیص ابولا و یا بیماری‌های دیگر و عوامل بیماری زا بدون نیاز به امکانات پزشکی معمول استفاده کند.

این محققان زمانی را پیشبینی می‌کنند که بتوان از این فناوری نانو  برای ارائه دارو دقیقا به محل مورد نیاز و در زمان مناسب استفاده کرد.

این نانوماشین‌ها که از دی‌.ای‌.ای ساخته شده‌اند مانند یک محافظ برای داروها عمل کرده و می‌توانند دقیقا داروها را به محل مورد نظر برسانند.

ویژگی دیگر این نانو ماشین این است که با انجام اصلاحاتی می‌توان از آن برای تشخیص بیماری‌های دیگر نیز استفاده کرد.

به باور این محققان دستیابی به این فناوری‌های مدرن امری دور از دسترس نیست و تنها نیازمند انجام پژوهش‌های بیشتر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی