آخرین دستاوردهای علمی میکروب شناسی ایران

آخرین دستاوردهای علمی و نتایج تحقیقات حوزه میکروب شناسی با حضور محققان داخلی و خارجی در هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب شناسی ایران ازدوم تا چهارم شهریور ارایه می‌شود.به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن میکروب شناسی ایران، دکتر پژواک خاکی دبیرعلمی کنگره افزود:در این گردهمایی بزرگ علمی میکروب شناسان، داروسازان، دندانپزشکان، دامپزشکان، متخصصان علوم آزمایشگاهی و تمام رشته‌های پیراپزشکی و علوم وابسته می‌توانند از مسائل مطرح شده در کنگره بهره‌مند شوند.

وی افزود: محورهای اصلی کنگره شامل مقاومت‌های آنتی بیوتیکی میکروارگانیسم‌ها، عفونت‌های بیمارستانی، مکانیسم‌های ایجاد بیماری‌های عفونی توسط میکروارگانیسم‌ها، روش‌های نوین و مدرن در تشخیص میکروب ، بیوتکنولوژی میکروبی‌ ، واکسن‌های جدید ، بیماری‌های مشترک انسان و دام و ... است.

دبیر علمی هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب شناسی ایران در ادامه تصریح کرد: در این کنگره برای اولین بار و به صورت اختصاصی به میکروب شناسی دهان و دندان، نانو تکنولوژی در میکروب شناسی و عفونت‌های زنان پرداخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه 15 نفر از پروفسورهای برتر جهان در این کنگره سخنرانی خواهند داشت، اظهار کرد: این محققان دستاوردها و نتایج تحقیقات خود را برای شرکت کنندگان ارائه خواهند کرد.

خاکی یادآور شد: در این کنگره مسائلی مانند واکسن HIV نیز مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی گفت : 15 تیرماه آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره خواهد بود.

هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب شناسی ایران ازدوم تا چهارم شهریور در سالن همایش رازی برگزار می شود.

منبع :