خطر سرطان ریه در افراد میانسال بیشتر از کهنسالان است

محققان موسسه تحقیقات سرطان انگلستان دریافتند که افراد میانسال در مقایسه با سالمندان در احتمال بیشتری برای تشخیص مراحل پایانی سرطان ریه قرار دارند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه خبری کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، محققان این مرکز علمی با مرور اطلاعات 34 هزار بیمار سرطانی انگلیسی دریافتند که درصد بالایی از افراد 50 تا 64 ساله در مقایسه با افراد 65 تا 69 ساله به مرحله پایانی سرطان ریه تشخیص داده شده‌اند. افراد در آغاز دهه هفتادشان نیز در احتمال بیشتری برای تشخیص مرحله ابتدایی این سرطان عنوان شدند.

به گفته محققان هنوز مشخص نیست که چرا بیماران جوان تر بیشتر در احتمال تشخیص برای مرحله پایانی این بیماری قرار دارند، اما آنچه اینجا مهم است تشخیص زودرس این بیماری تا حد ممکن است.

علائم سرطان ریه می‌تواند سرفه‌ای باشد که نشانه‌ای از خوب شدن نداشته باشد یا تنگی نفس باشد. اینجا مهم است زمانی که افراد چیزی غیرمعمول را در بدن خود مشاهده می‌کنند سریع به پزشکشان مراجعه کنند، چرا که تشخیص زودرس سرطان از عوامل موفقیت درمان محسوب می‌شود.

این پژوهش طی نشست "پیامدهای سرطان" در منچستر عنوان شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب