دست مصنوعی که با سیگنال مغز کنترل می‌شود!

دست‌های مصنوعی با بیشترین قدرت مانوردهی به یک کمربند کششی بر روی بازوی کاربر نیاز دارند و برای انجام حرکت، فرد باید بدن خود را در موقعیت‌های غیرعادی قرار دهد.

دست مصنوعی که با سیگنال مغز کنترل می‌شود!

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه پلی‌تکنیک تامسک روسیه اکنون در حال کار بر روی یک دست مصنوعی جدید هستند که توسط سیگنال‌های مغز کاربر آموزش دیده و حرکات مورد انتظار را انجام می‌دهد.

این محققان اکنون یک نمونه پیش‌ساخت از این فناوری را آماده کردند و می‌گویند که محصول نهایی می‌تواند طیف کاملی از حرکات یک دست سالم را اجرا کند.

مغز انسان سیگنال‌های میوالکتریک را به عضلات ارسال می‌کند تا حرکت مورد انتظار را ایجاد کند. محققان یک الگوریتم برای تحلیل این سیگنال‌ها و پیش‌بینی حرکت مورد انتظار توسط کاربر طراحی کردند.

الگوریتم یادگیری ماشین این نرم‌افزار به دست اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های میوالکتریکی و الگوهای خاص فرد را نسخه‌برداری و شناسایی کند.

محققان اکنون در حال آموزش سیگنال‌های میوالکتریکی مورد استفاده توسط بیش از 150 شرکت‌کننده به الگوریتم هستند تا اندام سالم آن‌ها را کنترل کنند. به گفته آن‌ها، نسخه پیش‌ساخت و نرم‌افزار آن‌ها تا دو سال آینده آماده خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب