سامسونگ نخستین چاپگر با پردازنده چهار هسته‌ای را معرفی کرد

ICTPRESS - تا چند سال پیش اگر کاربری قصد خرید یک گوشی هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ یا یک وسیله کامپیوتری با سرعت بالا را داشت باید حتماً به مشخصات پردازشگر (CPU) توجه میکرد

سامسونگ نخستین چاپگر با پردازنده چهار هسته‌ای را معرفی کرد

ICTPRESS - تا چند سال پیش اگر کاربری قصد خرید یک گوشی هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ یا یک وسیله کامپیوتری با سرعت بالا را داشت باید حتماً به مشخصات پردازشگر (CPU) توجه میکرد، اما امروزه فقط سرعت پردازشگر یک دستگاه ملاک سرعت بیشتر آن نیست؛ بلکه با به‌کارگیری پردازشگرهای چندهسته‌ای، دستگاه‌ها میتوانند به‌طور همزمان دستورات بیشتری را پردازش کنند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی سامسونگ، بکارگیری این فناوری در دستگاه‌های چاپ تحولی مهم در صنعت چاپ به‌شمار میرود.

در همین راستا، و در ادامه راه‌حل‌های تجاری سامسونگ در صنعت چاپ، این شرکت به‌ تازگی اولین چاپگر با پردازشگر چهار هسته‌ای در مدلMultiXpress 7 (MX7)  را در اختیار کاربران قرار داده است.
چاپگر جدید MX7 سامسونگ شامل جدیدترین فناوری چاپ در جهان است. سامسونگ که پیش از این اولین چاپگر دو هسته‌ای جهان را در سال 2012 معرفی کرده بود، با معرفی چاپگر MX7، رهبری خود را در صنعت چاپ تداوم بخشید. با این چاپگر، طیف گسترده‌ای از کاربران که حجم چاپ بالایی دارند، میتوانند با سرعتی دو برابر چاپگرهای چندمنظوره معمولی، عملکرد بسیار بالاتری را تجربه کنند.

مزایای پردازنده‌های چهار هسته‌ای

وقتی کاربران علامت چهارهسته‌ای را روی وسایل کامپیوتری میبینند، از آن دستگاه انتظار سطح بالایی از عملکرد را دارند. سامسونگ نیز با ارائه راه‌حل‌های چاپ در این صنعت، بدنبال بالا بردن استانداردها و همچنین ارائه سطح بالایی از عملکرد دستگاه‌ها مطابق با نیاز کاربران است.
شاید پردازشگر چهار هسته‌ای شبیه یک تراشه واحد به نظر برسد، اما درواقع دارای چهار واحد پردازش مرکزی است. اگرچه هر هسته بعنوان پردازشگری مجزا عمل میکند، اما برای افزایش بهره‌وری و توان بصورت هماهنگ با سه هسته دیگر کار میکند. MX7 از پردازنده چهار هسته‌ای خود برای ارائه عملکردی بهتر به کاربرانی استفاده میکند که برخی مشکلات را هنگام چاپ انواع اسناد مانند پاورپوینت (Power Point) ، ورد (Word) و پی‌دی‌اف (PDF) تجربه کردند. هنگامی که چهارهسته همزمان باهم در یک پردازنده کار میکنند، خروجی بهتر و سرعت بهره‌وری بالاتری ارائه خواهند کرد. همچنین، زمانی که فرمان‌های متعددی همزمان صادر میشوند، تنها دستگاهی با پردازنده چهار هسته‌ای میتواند براحتی و بصورت موازی دستورات را اجرا کند، بدون این‌که به دستگاه فشاری اضافی وارد آید. در یک پردازنده چهار هسته‌ای، وظایف بصورت خودکار بین هر هسته توزیع میشوند. بعنوان مثال، تمام کارهای مختلف پردازش چاپ مانند انتقال سیگنال‌های الکترونیکی به سیگنال‌های چاپ، و همچنین کنترل UI، XOA، پردازش تصویر و فکس به شکل خودکار میان هسته‌ها توزیع میشوند. نتیجه این عملکرد، پردازشی با سرعتی دو برابر بیشتر از یک چاپگر چندمنظوره معمولی با پردازنده دو هسته‌ای خواهد بود. یکی دیگر از مزایای چاپگر MX7، فناوری پردازش تصویر منحصربفرد سامسونگ، ReCP است. ReCP به پردازنده چهار هسته‌ای اضافه شده است تا زمان موردنیاز برای اجرای یک برنامه جداگانه برای پردازش تصاویر را به حداقل برساند و باعث افزایش کیفیت تصاویر چاپی شود. درنتیجه سرعت چاپ بیشتر و اسکن اسناد دقیق‌تر خواهد شد. همچنین، این فناوری مانع از ایجاد فضای سفید و گسترش رنگ در متن میشود.

چاپگری سازگار با محیط‌زیست

چاپگر MX7 بدلیل داشتن پردازنده چهارهسته‌ای در مصرف انرژی صرفه‌جویی میکند. تراشه‌های این پردازشگر، بر تمام سیگنال‌های الکترونیکی نظارت دارند و توان ورودی به پردازنده چهارهسته‌ای اصلی را زمانی که چاپگر در حالت
ذخیره انرژی است، قطع میکنند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب