مصرف عرقیات گیاهی در رفع تشنگی موثر است

فصول گرم سال که در آن تعریق زیاد بوده و آب فراوانی از بدن دفع می‌شود

مصرف عرقیات گیاهی در رفع تشنگی موثر است

کارشناس ارشد اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی با منشاءگیاهی سازمان غذا و دارو گفت: در فصول گرم سال که در آن تعریق زیاد بوده و آب فراوانی از بدن دفع می‌شود، از شربت‌ها و نوشیدنی‌هایی که در آن‌ها از عرقیات گیاهی استفاده شده، مصرف کنند و البته هنگام خرید به آرم سازمان غذا و دارو توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، مهندس شهرزاد بهروزی، کارشناس ارشد اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف برخی از عرقیات گیاهی مانند عرق کاسنی و شاتره برای کاهش احساس تشنگی در ایام روزه‌داری مفید است.

وی اظهار داشت: برخی از روزه‌داران برای رفع عطش خود در سفره‌های افطار از انواع نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند که پیشنهاد می‌شود با توجه به خواص عرقیات گیاهی و نوشیدنی‌های سنتی از این نوع نوشیدنی‌ها در حد اعتدال به جای انواع شربت‌های دارای قند بالا و نوشابه‌های گازدار استفاده شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، بهروزی در پایان توصیه کرد: هنگام خرید انواع عرقیات گیاهی حتما به تاریخ مصرف و انقضا و شماره پروانه بهداشتی ساخت و آرم سازمان غذا و دارو بر روی محصولات توجه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب