تقویت حضور مجلات علوم انسانی در سطح بین المللی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به شورای توسعه پژوهش در علوم انسانی و هنر از برنامه‌های این وزارتخانه برای تقویت حضور مجلات علوم انسانی در عرصه بین المللی خبر داد.

تقویت حضور مجلات علوم انسانی در سطح بین المللی

وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه علوم انسانی در سال جاری گفت: برای اولین بار شورایی تحت عنوان «شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر» در وزارت علوم به ریاست وزیرعلوم و با حضور شخصیت های برجسته حوزه علوم انسانی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه جلسات این شورا به صورت مرتب تشکیل می شود افزود: همچنین از همه مراکز و پژوهشگاه ها درخواست کرده‌ایم برنامه راهبردی خود را در زمینه علوم انسانی تهیه کنند که درحال حاضر برنامه همه مراکز و پژوهشگاه های مذکور آماده شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: بنای ما این است که براساس آمایش آموزش عالی و آمایش پژوهش و فناوری، نقش و جایگاه علوم انسانی را تعیین کنیم تا تکالیف و وظایف ملی و توسعه ای در برنامه راهبردی و عملیاتی علوم انسانی پیش بینی شود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های وزارت علوم در زمینه علوم انسانی می توان به تقویت مجلات علوم انسانی و ارتقا آنها در سطح بین المللی اشاره کرد.

احمدی افزود: برای اینکه مجلات علوم انسانی ارتقاء یابند باید کلاس های آموزشی برگزار کرده، استاندارهای بین المللی را در آن اعمال کرده و از آن حمایت کرد که در وزارت علوم هر سه این کارها انجام شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه کارگاهی برگزار شده و همچنین تیم هایی که می توانند استاندارهای بین المللی مجلات را ارتقاء دهند دعوت شده اند و حمایت لازم نیز صورت می گیرد تا حضور مجلات علوم انسانی در عرصه بین المللی تقویت شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معرفه و نکره (علامت های اعراب فرعی) از عربی چهارم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری