تولید نژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار

رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از تولید نژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار درکشور خبر داد.

تولید نژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار

رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از تولید نژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار درکشور خبر داد.

روزبه فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: موسسه رازی از سال‌ها پیش برای پیشبرد اهداف پژوهشی و علمی خود اقدام به تولید حیوانات آزمایشگاهی ارگانیک می‌کند.


وی ادامه داد: این حیوانات بهترین پاسخ را به آزمایش‌های کنترل کیفی تولید واکسن و فرآورده‌های بیولوژیک نشان می‌دهند.


فلاحی افزود: موسسه رازی یکی از مراکز مهم کشور در زمینه تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی است که علاوه براین که نیاز خود را تامین می‌کند ، بخشی از نیاز سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور را نیز رفع می‌کند.


وی با اشاره به اهمیت سلامت این حیوانات گفت: به دلیل گستردگی استفاده از حیوانات آزمایشگاهی در طرح‌های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی و همچنین حوزه‌های دیگر، سلامت این حیوانات در نتیجه نهایی آزمایش‌ها تاثیر بسزایی دارد.


فلاحی تاکید کرد: در روند پرورش حیوانات آزمایشگاهی در موسسه رازی نه تنها این حیوانات در معرض آلودگی و عوامل بیماری زا قرار نمی‌گیرند، بلکه هیچ دارو و واکسنی هم به آنها تزریق نمی‌شود و به صورت کاملا ارگانیک رشد می‌یابند؛ در نتیجه بهترین پاسخ را به آزمایش‌های کنترل کیفی واکسن و سایر آزمایش‌ها نشان می‌دهند.


وی تصریح کرد: این امر سبب می‌شود کیفیت واکسن یا هر فرآورده تولیدی دیگر و سایر فعالیت‌های تحقیقاتی در وضعیت کاملا مطلوبی باشد.


رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی دربخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وجود نژادهای مختلف حیوانات آزمایشگاهی در این موسسه گفت: این حیوانات هر کدام برای آزمایش‌های خاصی مانند تحقیقات ایمنی شناسی، ویروس شناسی، بیماری‌های انگلی، تحقیقات قلبی– عروقی، دیابت و تحقیقات متنوع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.


وی افزود: علاوه بر نژادهای رایج از پنج گونه جانوری موجود در موسسه، موفق شدیم برای نخستین بار در کشور، نژاد جدید موش آزمایشگاهی را تحت نام "رازی A" تولید کنیم که در منابع بین‌المللی نیز به ثبت رسیده است.


فلاحی خاطرنشان کرد: این نژاد به علت خصوصیات بیولوژیکی، در تحقیقاتی خاص همچون تحقیقات مربوط به تومورهای پستانی منحصر به فرد است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب