کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 6 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 6 تیر 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چه روشی را برای ارزیابی و جمع‌بندی آزمون‌ جامع کانون پیشنهاد می‌کنید؟

پاسخ 1- آزمون‌های جامع کانون، آزمون‌های ویژه‌ای هستند که شما باید بهترین بهره را از این فرصت عالی ببرید. فرض کنید آزمون‌های جامع کانون، آزمون کنکور و روز کنکور شما هستند. با این ذهنیت، واقعی‌تر از آزمون‌های سه روز یک‌بار شرکت می‌کنید؛ اما هنر آزمون دادن در یک فضای واقعی (مدیریت زمان، مدیریت بر خود و فراشناخت و قدرت تصمیم‌گیری در هر تست و تست‌شناسی)، موضوع مهمی است که باید در کنار معلومات‌تان در این زمینه نیز به حد مطلوبی برسید. احتمالاً زیاد شنیده‌اید که دانش‌آموزی در روز کنکور به علت وقت کم آوردن یا شرایط فیزیکی و خارجی، با وجود معلومات خوب، نتیجه‌ی دلخواهی نگرفته است. این همان هنر آزمون دادن است که در زمان باقی‌مانده، تغییر نتیجه‌ی شما را رقم می‌زند؛ بنابراین:

1. نتیجه هر چه باشد، مبنای خوبی است برای رفع چالش‌هایی که با آن‌ها برخورد خواهید کرد؛ چالش‌هایی مثل تنظیم وقت و مدیریت زمان، سختی یا سادگی بیش از انتظار در یک درس و نحوه ی برخورد با آن و... .

2. آزمون جامع را یکی از آزمون‌های سه روز یک‌بار در نظر بگیرید و برای جمع‌بندی آن، دو روز و نیم وقت بگذارید. این شانس بزرگی است که شما دارید و می‌توانید برای مدیریت خودتان در برخورد با چالش‌های جدید، برنامه‌ریزی کنید.

مریم صالحی

پاسخ 2- پروژه‌ی 8 چکیده و جمع‌بندی فعالیت‌های شما در تمام پروژه‌های گذشته است و این نکته باید در ارزیابی آزمون‌های این پروژه نیز لحاظ شود. میزان پیشرفت درصد و تراز را در مقایسه با آزمون‌های مبحثی و در مقیاسی کوچک‌تر، میزان پاسخ‌گویی به سؤالات هر مبحث را نسبت به زمان آزمون‌هایی که بر همان مباحث متمرکز بودید مقایسه کنید تا در فاصله‌ی آزمون بعد و در بازه‌های  دو روز و نیم بتوانید اولویت‌های مطالعه و جمع‌بندی را بهتر شناسایی کنید. اشتراکات داده‌های تحلیلی آزمون‌های سه روز یک‌بار و آزمون‌های جامع کلید موفقیت در دوران جمع‌بندی است.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 3- در آزمون جامع کانون که آموخته‌های‌تان را ارزیابی کرده‌اید درصد هر درس، تعداد پاسخ‌های درست و غلط، چند از ده‌ها، درصد موفقیت اجرای تکنیک ضربدر و منها، استراتژی زمان‌های نقصانی، تکلیف سؤالات شک‌دار و دام‌دار در کنار مدیریت موفق اراده، سر جلسه‌ی آزمون مشخص شده است؛ یعنی بررسی همه‌ی چالش‌ها در یک آزمون و به عبارت بهتر یک تیر و چند نشان. بررسی کامل سؤالات آزمون جامع این امکان را به شما می‌دهد تا مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نکته‌ها، فرمول‌ها و کلیدواژه‌ها در حل انواع تست‌ها را دوباره مرور کنید و مدیر قابلی بر آموخته‌ها و رفتار آموزشی‌تان باشید و به بهترین نحو، جمع‌بندی‌ها را جمع کنید.

سارا شفافی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب