دارپا چشم مجازی می‌سازد

سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی(دارپا) با استفاده از دو دوربین معمولی، موفق به ایجاد یک سیستم نمایش سه بعدی شد.

دارپا چشم مجازی می‌سازد

به گزارش ایسنا به نقل از سنگاپورنیوز،  این سازمان که بازوی فعالیتهای علمی-تخیلی ارتش آمریکا محسوب می‌شود، از فناوری چاپ سه بعدی برای بهتر کردن موقعیت دید و هوشیاری سربازان و امدادگران استفاده کرده است.

از آنجا که نمی‌توان برای انجام عملیات مختلف تمام رایانه‌ها و دوربین‌ها را به میدان نبرد برد، این سازمان با شرکت NVIDIA  برای ایجاد چشم مجازی همکاری کرده است.

این سیستم تنها با استفاده از  یک لپتاپ قدرتمند و یک جفت دوربین معمولی، دو عکس را برای خلق یک تصویر سه بعدی با یکدیگر تلفیق می‌کند.

ماموران امداد و نجات می‌توانند یک جفت از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین و یا ربات‌ها را به داخل یک ساختمان مشتعل فرستاده و آنها را در مکانهای جداگانه قرار داده و نرم افزار را به اجرا در آورند.

این نرم افزار که بر روی یک لپ تاپ با دو کارت گرافیک NVIDIA K20 GPU ، به اجرا در می‌آید، تصاویر را به یک صحنه مجازی زنده تبدیل می‌کند.

این تصویر ترکیبی ارائه شده، به پرسنل برای پیدا کردن افرادی که در یک آتش سوزی به دام افتاده‌اند کمک می‌کند. سربازان همچنین می‌توانند از این فناوری برای یافتن دشمنان و یا تله‌های انفجاری استفاده کنند.

آنها سپس با این اطلاعات به دست آمده از دوربین‌ها می‌توانند یک برنامه برای نجات و یا حمله تدارک ببینند.

پژوهشگران همچنین براین باورند که می‌توان از فناوری چشم مجازی در ورزش و رسانه‌های رادیو و تلویزیون نیز استفاده کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب