ورود چین به عرصه خودروهای خودران

شرکت فارادی(faraday) با تولید اولین سری خودروی برقی خودران، مجوز تردد آزمایشی در خیابان‌های کالیفرنیا را دریافت کرد.

ورود چین به عرصه خودروهای خودران

به گزارش ایسنا و به نقل از میل آنلاین، تاکنون 14 شرکت مطرح مجوز تردد آزمایشی خودروهای خودران را در معابر عمومی شهر کالیفرنیا دریافت کرده‌اند. شرکت چینی نیز با دریافت این مجوز، گام نخست برای ورود خودروسازان چینی به عرصه تولید خودروهای بدون‌نیاز به راننده برداشته است.

سخنگوی این شرکت در مصاحبه با رسانه‌های محلی عنوان کرد: خوشبختانه با حمایت‌های مالی از شرکت پشتیبان در چین مجوز تردد آزمایشی در کالیفرنیا دریافت شد.

وی افزود: تاکنون مبلغ یک میلیارد دلار صرف خرید کارخانه و تجهیزات برای تولید نسل اول خودروی برقی خودران شده است. انتظار می‌رود اولین سری خودروی برقی کشور چین تا سال آینده میلادی به بازار آمریکای شمالی عرضه شود.

کارشناسان صنایع خودروسازی معتقدند که با چراغ سبز پیوسته مسئولان شهری کالیفرنیا به شرکت‌های نوظهور، آزادی عمل شرکت‌های مطرحی همچون تسلا موتورز کاهش می‌یابد، چرا که کارخانه مدنظر برای تولید نخستین خودروی خودران چین در همسایگی تسلا موتورز و سایر تولیدکنندگان مطرح آمریکایی قرار دارد.

در حال حاضر تعداد کارکنان شرکت فارادی در آمریکا حدود 700 نفر است که در صورت موفقیت طرح خودروی خودران و دریافت مجوزهای لازم تعداد کارکنان افزایش خواهد یافت.

داگ راکورن، مدیر عامل این شرکت چینی اظهار کرد: با موفقیت حاصل شده امیدواریم تا برنامه‌ریزی چهارساله شرکت در کمتر از دو سال محقق شود.

وی معتقد است که نباید تا رونمایی کامل خودروی جدید جزئیات فنی آن اعلام شود، چرا که ممکن است در طرح نهایی تغییراتی اعمال شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
پیوستگی از حساب دیفرانسیل و انتگرال
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : حمید علیزاده