پیشگیری از ابتلا به آلرژی غذایی با مصرف فیبر خوراکی

پزشکان استرالیایی معتقدند رژیم غذایی سرشار از فیبر خوراکی و ویتامین A می‌تواند در پیشگیری از بروز آلرژی موثر باشد.

پزشکان استرالیایی معتقدند رژیم غذایی سرشار از فیبر خوراکی و ویتامین A می‌تواند در پیشگیری از بروز آلرژی موثر باشد.

در این مطالعه پزشکان استرالیایی دریافتند: مصرف خوراکی هایی با میزان فیبر بالا و ویتامین A سیستم ایمنی بدن را به گونه‌ای شکل می‌دهد که احتمال پیدا کردن آلرژی به برخی مواد غذایی از جمله بادام زمینی را کاهش می‌دهد.

همچنین در این بررسی پزشکان به مطالعه این موضوع پرداختند که چگونه سیستم ایمنی در کنار باکتری‌های خوب معده به پیشگیری از واکنش‌های آلرژی زای کشنده کمک می‌کند.

پزشکان استرالیایی در مطالعه آزمایشگاهی خود تاثیر رژیم غذایی حاوی فیبر بالا را روی موش‌هایی بررسی کردند که به بادام زمینی آلرژی داشتند و مشخص شد این نوع رژیم غذایی با تغییر شکل میکروب‌های معده و روده از موش‌ها در برابر مواد آلرژی زا حفاظت می‌کند.

پزشکان مشاهده کردند میکروب‌های معده فیبر خوراکی را به اسیدهای چرب با زنجیره‌های کوتاه تجزیه کرده که این اسیدها زیرمجموعه خاصی از سیستم ایمنی به نام سلول‌های دندریتیک را تقویت می‌کند.

به گفته پزشکان استرالیایی مصرف میزان بیشتری از فیبر خوراکی به مفهوم افزایش سطح اسیدهای چرب با زنجیره‌های کوتاه بوده در نتیجه واکنش‌های آلرژی زا متوقف می‌شود.

علاوه بر این، سلول‌های دندریتیک به ویتامین A نیاز دارند که از طریق مصرف خوراکی‌های حاوی آن تامین می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد نبود سطح کافی از این ویتامین در کنار کمبود اسیدهای چرب با زنجیره‌های کوتاه می‌تواند آلرژی غذایی را در نوزادان افزایش دهد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب