کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 5 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 5 تیر 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


از نتیجه‌ی امروزم راضی نیستم و نمی‌خواهم نتیجه‌ی آزمون آخر روحیه‌ام را خراب کند.

پاسخ 1- اگر آزمون‌های جامع آخر کانون را به بازی‌های تدارکاتی فوتبال تشبیه کنیم معمولاً هر تیمی تلاش می‌کند قبل از مسابقات با حریفانی هم‌سطح تیم‌های حاضر در مسابقات اصلی، بازی کند تا بتواند به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرد و بر نتایج چنین بازی‌های تدارکاتی تکیه نمی‌کند. شما هم با تکیه بر شناختی که از خود دارید با اعتمادبه‌نفس از محک زدن خود هرگز نهراسید و به این آزمون‌ها به عنوان آخرین گام‌های آمادگی مسابقه‌ی اصلی نگاه کنید. یکی از ویژگی‌های دانش‌آموزان موفق داشتن اعتمادبه‌نفس بالاست.

حسین پرهیزگار

پاسخ 2- در تحلیل عملکرد خود با نتیجه‌ی امروز اغراق نکنید. عدم رضایت از نتیجه را به حساب عدم آمادگی‌تان نگذارید. حضور شما در این آزمون مهم‌تر از نتیجه بود؛ زیرا چالش‌ها را شناختید، نقاط قوت و ضعفتان مشخص شد و می‌دانید که روز کنکور در مواجهه با انواع سؤالات اعم از ساده، وقت‌گیر، دشوار، شک‌دار و دام‌دار چه روشی را اتخاذ کنید و بهترین رفتار ممکن را بروز دهید. با فکر کردن به نتیجه، آرامشتان را از دست ندهید و دستاوردها را ببینید و اتفاقاً خوشحال هم باشید که این چالش‌ها به جای جلسه‌ی کنکور در آخرین آزمون‌های‌تان مشخص شدند. شما با حضور در آخرین آزمون یعنی 18 تیر، اندوخته‌های دیگری به دستاوردها‌ی‌تان خواهید افزود.

سارا شفافی

پاسخ 3- نتیجه‌ی آزمون امروز یا آزمون باقی‌مانده، نتیجه‌ی آزمون کنکور شما نیست؛ اما نکته‌ی حائز اهمیت در این آزمون‌ها فرصت طلایی آن‌ها برای یادگیری و جمع‌بندی است. این یعنی با شرکت در آزمون‌هایی که بیش‌ترین شباهت را به کنکور دارند می‌توانید با کمال آرامش به بالاترین سطح آمادگی برای کنکور برسید. از دست دادن فرصت آزمون پایانی صرفاً به این دلیل که نتیجه‌ی آن با هدف‌گذاری شما منطبق نیست تصمیمی غیر منطقی است. باید کمی متفاوت فکر کنید. شاید ایرادات آزمون امروز باید نمایان می‌شد تا از رخ دادن آن‌ها در کنکور جلوگیری کنید. در این صورت باز هم از نتیجه‌ی آزمون ناراضی خواهید بود؟

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب