دستاورد‌های ترازهای برتر تهران در دوران جمع‌بندی

دستاورد ترازهای برتر تهران در دوران جمع‌بندی را در زیر بخوانید...

دستاورد‌های ترازهای برتر تهران در دوران جمع‌بندی

در جلسه‌ی نفرات برتر 4 تیر 1395، دانش‌آموزان برتر تهران، دستاوردهای خودشان را از روش سه‌روز یک‌بار در دوران جمع‌بندی بیان کردند. صحبت‌های آن‌ها در زیر آمده است:

احسان سرلک با میانگین تراز 6036 رشته‌ی ریاضی: در این دوران به این نتیجه رسیدم که هر وقت سر جلسه آرامش داشتم بهترین نتیجه را کسب کردم.

امیرحسین سعدی با میانگین تراز 7100 رشته‌ی انسانی: من در دوران جمع‌بندی تک درس کنکورهای 90 تا 94 را می‌زدم و نتیجه‌ی کارم این بود که دو هفته پیش فکر می‌کردم خیلی درس مانده ولی در این دوران ساعت بندی کردم و برنامه‌ی کوتاه مدتم را خوب تنظیم کردم و نتیجه گرفتم.

کوشا جافریان با میانگین تراز 8150 رشته‌ی ریاضی: من 4 یا 5 نوبت از آزمون‌ها را به صورت 3 روز یکبار کار کردم بعد 2 روز یک‌بار. مهمترین دستاورد دوران جمع‌بندی این بود که تمام درس ها را در 4 ساعت مرور کردم.

هم‌چنین از خود آزمون‌ها نکات جدیدی یاد می‌گیرم و به یادداشت‌هایم اضافه می‌کنم.

دیگر این‌که با فضای کنکور و با نقاط ضعف و قوتم بیشتر آشنا می‌شوم و سعی می‌کنم نقاط ضعفم را رفع کنم.

سینا مشکانی با میانگین تراز 6600 تجربی: در مورد زمان‌های نقصانی به نتیجه‌ی قطعی رسیدم یعنی یک ربع باقی‌مانده را دقیقا معلوم کردم که سراغ چه درس‌ها و چگونه سوال‌هایی برمی‌گردم مشخص کرده‌ام، استراتژی بازگشت خودم را به طور دقیق مشخص کردم.

یک سری از مطالب را بخصوص در زیست که قبلا عمیق خواندم به این صورت نیست که کامل فراموش کنم و برخلاف چیزی که فکر می‌کردم می‌توانم با رد گزینه پاسخ دهم یعنی وضوح و شفافیت من نسبت به قبل نیست ولی با این وجود می‌توانم پاسخ دهم.

محمدرضا سجادی با میانگین تراز 7006: طبق دفترچه به سوالات جواب می‌دهم.

 زمان‌های نقصانی ویژه‌ی خودم را پیدا کردم به این صورت که وقتی از ریاضی به کف 80 درصد رسیدم سراغ درس بعدی می‌روم.

هم‌چنین روند پاسخ‌گویی را پیدا کردم به عنوان مثال در درس شیمی، ابتدا به سوالات شیمی 2 پاسخ می‌دهم سپس سوالات شیمی را از انتها پاسخ می‌دهم و برمی‌گردم.

هم‌چنین استراتژی بازگشتم را قطعی می‌دانم.

هژبر رحیمی با میانگین تراز 7021 انسانی: خیلی اعتمادم به روش‌هایی که گفته بودید بیشتر شد مثلا تکنیک زمان‌های نقصانی را قبلا رها می‌کردم فکر می‌کردم نمی‌رسم ولی الان کامل انجام می‌دهم.

هم‌چنین یک سری نکات منحصر به فرد خودم را پیدا کردم و می‌دانم در استراتژی بازگشت اگر سراغ تاریخ جغرافیا بروم بدتر می‌شود نتیجه‌ام ولی اگر سراغ عربی و اقتصاد بروم بهتر نتیجه می‌گیرم.

مهرنوش لک با میانگین تراز 7798 تجربی: برای تمرین تکنیک زمان نقصانی آزمون‌های 93 کانون را تمرین کردم با تکرار و آزمون دادن به تسلط کامل رسیدم.

ربابه یگانه رشته‌ی تجربی با میانگین تراز 6700: ریتم سوالات و تغییر تدریجی سوالات را شناختم

یک مزیت این روش دید کلی بود که به سوال‌ها داشتم. اگر مبحثی را مشکل داشتم باعث نمی‌شد بترسم چون فهمیدم که اگر در سوالی مشکل داشته باشم نقاط قوتم آن‌ را جبران می‌کند.

هم‌چنین انتظارم از خودم واقع‌گرایانه شد مثلا در یک مبحث یا خیلی خوب بودم یا خیلی بد تصورم از خودم تغییر می‌کرد و بالا و پایین می‌شد ولی با این آزمون‌ها انتظارم واقع‌گرایانه شد.

در این دوران، شناخت سوال‌ها صورت گرفت به این صورت که مثلا در یک درس می‌دانم سوالات آخر مربوط به کدام مبحث است و اگر زمان کم باشد یا مشکلی پیش بیاید سراغ سوالات و قسمت‌هایی می‌روم که سریع‌تر می‌توانم به آن‌ها جواب بدهم. در واقع در هر قسمت سوا‌ل‌ها مبحث مربوطه را می‌شناسم.

زینب فاضلی با میانگین تراز 6600: در فیزیک خوب بودم ولی مباحث خازن و الکتریسیته مشکل داشتم ولی در این دوران وقتی به سوالات این مباحث می‌رسیدم آن‌ها را رها می‌کردم و در انتها برگشتم و به آن‌ها پاسخ می‌دادم نتیجه‌ام هم بهتر می‌شد.

در شیمی هم اول سوالات سال دوم بعد سوالات سال چهارم را پاسخ می‌دهم بعد سراغ سوالات سال سوم می‌روم.

در مورد تورق سریع هم برنامه چیده‌ام که خصوصا درس دینی و زیست را بتوانم مرور کنم. زیر کلمات مهم زیست و دینی خط کشیده‌ام. یک بار هم این روش را امتحان کردم و آن را سریع خواندم و دیدم می‌توانم مثلا زیست سال چهارم را در 3 ساعت مرور کنم.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

دستاورد ترازهای برتر تهران در دوران جمع‌بندی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب