پارلمان اروپا به زودی رباتهارا«شخصیت الکترونیکی»در نظر میگیرد

ربات‌ها و رایانه‌ها در حال تسخیر کره‌ی زمین هستند و ظاهراً برخی از اعضای پارلمان اروپا از این موضوع چندان خوشحال به نظر نمی‌رسند.

پارلمان اروپا به زودی رباتهارا«شخصیت الکترونیکی»در نظر میگیرد

پارلمان اروپا به زودی رباتهارا«شخصیت الکترونیکی»در نظر میگیرد

ربات ها و رایانه ها در حال تسخیر کره ی زمین هستند و ظاهراً برخی از اعضای پارلمان اروپا از این موضوع چندان خوشحال به نظر نمی رسند. اگر پارلمان اروپا یک سری قوانین تازه در حوزه ی رباتیک را به تصویب برساند، روبات ها به زودی در اتحادیه ی اروپا به عنوان «شخصیت الکترونیکی» طبقه بندی خواهند شد.

این طرح پیشنهادی که در حال حاضر هنوز به صورت پیش نویس است، به این معنا خواهد بود که ربات ها از «حقوق و تعهدات» خاصی برخوردار خواهند شد و دارندگان ربات باید برای هر یک از ربات هایشان حق بیمه بپردازند. این موضوع تا حد زیادی واکنشی است به ترسی که از جایگزین شدن ربات ها در جایگاه شغلی انسان وجود دارد؛ مسئله ای که می تواند به بیکاری بیشتر و تضعیف برنامه های امنیت اقتصادی-اجتماعی منجر شود. دارندگان ربات ها همچنین به پرداخت مالیات های به خصوصی ملزم خواهند شد و مسئولیت های قانونی پیدا خواهند کرد.

اگر فکر می کنید خیلی عجیب است صبر کنید، موضوع از این نیز عجیب و غریب تر می شود. طرح مذکور به نوعی به موضوع نابودی نسل بشر نیز اشاره می کند. در این طرح آمده: «در نهایت این احتمال وجود دارد که ظرف چند دهه، هوش مصنوعی توان ذهنی انسان را به گونه ای پشت سر بگذارد که اگر آمادگی لازم برای آن وجود نداشته باشد، می تواند توانایی انسان در کنترل مصنوعات دست خود را با چالش مواجه کند، و در نهایت ربات ها برای حصول اطمینان از بقای خود، سرنوشت مرگ و زندگی نوع بشر را در دست بگیرند».

اگر در اروپا هستید و ربات دارید، هنوز لازم نیست وحشت کنید. به نقل از رویترز، طرح پیشنهادی مذکور در پارلمان اروپا با موانع سیاسی متعددی روبروست و حتی اگر به تصویب برسد الزام آور نخواهد بود و در حد قطعنامه ی پارلمان باقی خواهد ماند. این یعنی تا وقتی ربات ها به خودآگاهی نرسیده اند مشکلی پیش نخواهد آمد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب