ماموریت غیر ممکن گوگل؛ تلاشی برای باز تعریف تمام گجت‌های زمین

طرفداران موسیقی، آمفی تئاتر ۲۲ هزار نفره «Shoreline» در سیلیکون ولی را به خوبی می‌شناسند. این همان صحنه ای است که بزرگانی نظیر نیل یانگ، بی جیز و بروس اسپرینگزتین روی آن حضور یافته و کنسرت هایی به یادطرفداران موسیقی، آمفی تئاتر ۲۲ هزار نفره «Shoreline» در سیلیکون ولی را به خوبی می شناسند. این همان صحنه ای است که بزرگانی نظیر نیل یانگ، بی جیز و بروس اسپرینگزتین روی آن حضور یافته و کنسرت هایی به یادماندنی اجرا کرده اند. همین صحنه، چند هفته پیش در اختیار مدیر عامل گوگل، ساندار پیچای قرار گرفته بود.

اغراق است اگر بگوییم که او در نطق ابتدایی رویداد Google I/O، بدون هیچ استرسی روی صحنه قدم می زد. با این حال تلاش می کرد تا در نقش یک ستاره راک ظاهر شود. با لهجه هندی اش، اینچنین مراسم را آغاز نمود: «در زمانه بسیار بسیار جذابی زندگی می کنیم. پردازش کامپیوتری تکامل حیرت انگیزی داشته است.»

نمی توان اجرای پیچای را در حد استیو جابز، مارک زاکربرگ یا حتی جف بزوس و تیم کوک دانست. کاملاً مشخص است که او ترجیح می دهد در خلوت خود به گیک بازی هایش و علوم کامپیوتری بپردازد تا اینکه بخواهد در برابر چندهزار توسعه دهنده ایستاده و در خصوص آینده پردازش کامپیوتری سخن سر دهد. لری پیج البته دقیقاً به دنبال چنین شخصیتی بود تا مدیریت گوگل را به او بسپارد.

گوگل یا بهتر است بگوییم آلفابت، ارزشی بیش از نیم تریلیون دلار دارد و به عنوان دومین شرکت با ارزش جهان، حوزه های مختلفی از دنیای تکنولوژی را در اختیار خود گرفته است. از جستجو گرفته تا تبلیغات آنلاین، موبایل و ویدیو.

با این حال هم پیج و هم پیچای به خوبی می دانند که شرکت ها هرچقدر بزرگتر باشند، ساده تر می توانند راه خود را گم کنند؛ مثالش IBM و بلک

منبع :