هدف در زندگی عمر را طولانی می‌کند

جدیدترین مطالعات محققان نشان می‌دهد، انتخاب هدف در زندگی و تلاش برای دست‌یابی به آن، احتمال مرگ زودرس و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

هدف در زندگی عمر را طولانی می‌کند

* جدیدترین مطالعات محققان نشان می‌دهد، انتخاب هدف در زندگی و تلاش برای دست‌یابی به آن، احتمال مرگ زودرس و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

* مطالعات محققان نشان می‌دهد که انتخاب هدف در هر سنی و تلاش برای رسیدن به آن، احتمال بیماری‌های قلبی را 20 درصد کاهش می‌دهد و سبب طول عمر می‌شود؛ در حالی که علت قطعی آن در پرده‌ای از ابهام قرار دارد.

* محققان با بررسی اطلاعات بیش از 136 هزار نفر احتمال می‌دهند که هدف داشتن و حس مفید بودن، سبب می‌شود افراد با انگیزه‌ی بیش‌تری به سلامت خود اهمیت دهند و در صورت بروز بیماری‌ها، برای درمان اقدام کنند و بیش‌ترین همکاری را با پزشک داشته باشند؛ از طرفی هدف در زندگی یکی از مهم‌ترین دلایل اجتناب از افسردگی است. افسردگی در بروز بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته‌ی مغزی نقش دارد.

* محققان هم‌چنین بر این باورند که انتخاب هدف، یکی از مهم‌ترین روش‌های کنترل و مدیریت استرس است که در کاهش بیماری‌های قلبی نقش بسزایی دارد.

نتایج این تحقیقات در نشریه‌ی  Biobehavioral Medicineمنتشر شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب