نیم‌روزهای طلایی و متفاوت، چند راهکار پیشنهادی

در تکنیک سه روز یک‌بار، واحد تقسیم‌بندی روزها در دوران جمع‌بندی «نیم‌روز» است. آزمون در صبح روز اول و 5 بازه‌ی نیم‌روزه برای مطالعه و جمع‌بندی.

نیم‌روزهای طلایی و متفاوت، چند راهکار پیشنهادی

در تکنیک سه روز یک‌بار، واحد تقسیم‌بندی روزها در دوران جمع‌بندی «نیم‌روز» است. آزمون در صبح روز اول و 5 بازه‌ی نیم‌روزه برای مطالعه و جمع‌بندی.

تلفیق بازیابی و مطالعه در روزهای پایانی سال تحصیلی باید منجر به خلق مطلوب‌ترین نتیجه‌ی ممکن برای تلاش چندساله‌ی شما شود و در این راه باید چند نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید. تغییری که در رتبه‌ی نهایی کنکور انتظار آن را می‌کشید به نوع اجرای آموزه‌های دوران جمع‌بندی وابسته است و به این‌که تا چه حد کیفیت بهتری را در اجرای این تکنیک‌ها به نمایش بگذارید.

چند راهکار پیشنهادی:

- برای اولویت‌بندی مباحث در مرور و رفع اشکال می‌توانید اولویت‌هایی مانند میانگین درصد آزمون‌های برنامه‌ای در طول سال، زمان سپری‌شده از مطالعه‌ی قبلی و بودجه‌بندی کنکور را در نظر بگیرید. در این ایام احتمالاً گاهی نسبت به گزینش کردن مباحث اقدام خواهید کرد. اولویت‌های ذکرشده می‌تواند گزینش شما را ساده‌تر و اصولی‌تر کند.

- به کمک DVD‌های کتاب زرد تخصصی می‌توانید رتبه و تراز معادل خود از درصد‌های کسب‌شده را بسنجید. بررسی این آمار و ارقام می‌تواند چند مزیت مهم داشته باشد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها، واقع‌بین شدن و بلندپروازی نکردن، هدف‌گذاری برای تغییر وضعیت مطلوب و هدفمندتر شدنِ رفع اشکال است.

- درصد‌ها و تعداد پاسخ‌های درست، نادرست و سؤالات بدون پاسخ هر درس را یادداشت کنید. ثبت این آمار نقش مؤثری در کیفیت جمع‌بندی و هدف‌گذاری دارد.

- فرصت مطالعه‌ی مطالب جدید تقریباً به پایان رسیده است. در زمان کوتاه باقی‌مانده روی مطالعات قبلی و افزایش دادن کیفیت آن‌ها تمرکز کنید. اگر مطالب مهمی هنوز به صورت کاملاً مطالعه‌نشده باقی مانده می‌توانید با استفاده از کتاب‌های 7 کنکور به روند طراحی سؤالات مباحث و میزان تکرارپذیری آن‌ها مسلط شوید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب