قاطعیت در " نه " گفتن به خواسته‌های کودکان

والدین هرگز نباید تسلیم بهانه گیری‌های کودک خود شوند زیرا او می‌آموزد که با این کار می‌تواند به خواسته هایش دست یابد.

قاطعیت در " نه " گفتن به خواسته‌های کودکانمحمود بیات روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بدخلقی کودک یکی از بزرگترین مشکلات والدین است که نباید در مقابل آن تسلیم شوند زیرا او پی میبرد که بوسیله این کار می تواند به راحتی به خواسته های خود دست یابد. 

وی تصریح کرد: اگر کودک بیاموزد که با ایجاد چنین آشوب و صحنه ای به خواسته خود می رسد، هنگامی که بزرگتر شود نیز برای والدین و بویژه خودش مشکلاَتی در برقراری ارتباط با اطرافیان بوجود می آید بطوری که در آینده سعی می کند با ایجاد تنش و درگیری حرف خود را پیش ببرد. 

بیات ادامه داد: والدین باید بدانند که چطور با رفتارهای منطقی خود کودک را متوجه کنند که با داد و فریاد به جایی نمی رسد و باید برای رسیدن به خواسته خود  رفتار عاقلانه تری را پیش گیرد. 

این روان شناس در پایان بیان کرد: تشویق کودک به بیان خواسته خود بطور آرام و بدون بهانه یکی از مهم ترین روش های آرام سازی و پیشگیری از بهانه گیری فرزندان است. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب