مسی رکورد گلزنی باتیستوتا را در تیم ملی آرژانتین شکست

لیونل مسی با گلزنی در مسابقات کوپا آمریکا، رکورد گابریل باتیستوتا در تیم ملی آرژانتین به عنوان گلزن برتر تاریخ فوتبال این کشور را شکست.

مسی رکورد گلزنی باتیستوتا را در تیم ملی آرژانتین شکست

تیم فوتبال آرژانتین بامداد امروز در مرحله نیمه نهایی مسابقات کوپا آمریکا با نتیچه پرگل 4 بر صفر برابر آ‌مریکا به برتری رسید و به مرحله نهایی صعود کرد.

ازگویل لاوتزی در دقیقه 4، مسی در دقیقه 32 و گونزالو هیگواین در دقایق 56 و 86 گل های آرژانتین را به ثمر رساندند. 

باتیستوتا در 78 بازی ملی خود برای آرژانتین 54 گل به ثمر رساند. او به همراه آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا در سال های 1991 و 1993 شد و در جام های جهانی 1994 و 1998 نیز هت تریک کرد.

مسی 28 ساله رکورد باتیستوتا را در دیدار مقابل آمریکا جابجا کرد و احتمالا در دیدار بعدی رکورد جدیدی را ثبت می کند. سرخیو آگوئرو و گونزالو هیگواین به ترتیب با 33 و 26 گل ، نزدیک ترین رقبای وی محسوب می شوند. 

مسی 55 بار برای تیم آرژانتین گلزنی کرده است. او 27 گل در دیدارهای دوستانه ، 15 گل در مقدماتی جام جهانی، هشت گل در کوپا آمریکا و پنج گل در جام جهانی است به ثمر رسانده است. 

مسی که در دیدار برابر پاناما در کوپا آمریکا نیمکت نشین بود به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد و هت تریک کرد. این دیدار با برتری 5 بر صفر آرژانتین همراه شد. او 9 گل را به عنوان بازیکن تعویضی و 44 گل را به عنوان بازیکن اصلی زده است.

مسی در دیدار مقابل آمریکا رکورد گابریل باتیستوتا را به عنوان گلزن برتر آرژانتین شکست. او در سن 18 سالگی اولین بازی ملی خود را در سال 2005 در دیدار دوستانه برابر مجارستان انجام داد، ولی تا ششمین بازی ملی خود موفق به گلزنی نشد. 

اولین گل وی در جام جهانی 2006 و در دیدار آرژانتین برابر صربستان و مونته نگرو به ثمر رسید. اولین هت تریک او در فوریه 2012 در دیدار دوستانه برابر سوئیس انجام شد.

مسی در دو سال گذشته به آرژانتین در راهیابی به فینال جام جهانی و کوپا آمریکا کمک کرده است، ولی هنوز قهرمانی مهمی را با کشورش کسب نکرده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب