تردمیل آبی برای انجام تمرینات آب‌درمانی ارائه شد

محققان ایرانی توانستند با بهره‌گیری از یک فناوری نو دستگاه واترواک(تردمیل آبی) را تولید کرده و انجام تمرینات آب درمانی را در هر محیطی حتی بدون دسترسی به استخر ممکن کنند.

تردمیل آبی برای انجام تمرینات آب‌درمانی ارائه شد

محققان ایرانی توانستند با بهره‌گیری از یک فناوری نو دستگاه واترواک(تردمیل آبی) را تولید کرده و انجام تمرینات آب درمانی را در هر محیطی حتی بدون دسترسی به استخر ممکن کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مریم عمادی مشاور تغذیه و رژیم درمانی در مورد علل و انگیزه‌های اجرای طرح تردمیل آبی گفت: ایده دستگاه واترواک به عنوان یک دستگاه دومنظوره از آنجا شکل گرفت که نیازهای پزشکی و ورزشی علاقمندان را در آن واحد برطرف کند. ورزشکاران حرفه‌ای اعم از فوتبالیست‌ها، ورزنه برداران، کشتی گیرها می‌توانند از این دستگاه برای تقویت قدرت بدنی و به خصوص تقویت عضلات پا و کمر و اجرای بهینه رژیم‌های درمانی و تغذیه استفاده کنند.

وی افزود: از سوی دیگر راه رفتن یا دویدن در این دستگاه برای برطرف کردن بیماری‌های ستون فقرات، کمر و عضلات پا، سیستم عصبی، اجرای موثرتر رژیم‌های لاغری و هر بیماری دیگری که با آب درمانی قابل درمان است، موثر است. با توجه به بالارفتن متوسط سن مردم جامعه، کم تحرکی و مشکلات بدنی مربوط به شیوه‌های غلط نشستن، استفاده از واترواک می‌تواند در درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها موثر باشد.

مهدی نیکخواه سرمایه گذار این طرح در مورد هزینه‌های ساخت این دستگاه افزود: با توجه که واترواک یادشده کاملا در داخل کشور ساخته شده و هیچ گونه ارزبری نداشته است، قیمت تمام شده این دستگاه یک پنجم تا یک هفتم نمونه‌های خارجی بوده است. البته در صورت محاسبه هزینه‌های انسانی و دیگر هزینه‌های ساخت این رقم به یک سوم کاهش پیدا می‌کند.

به گفته طراحان این دستگاه، اجزای دستگاه واترواک (تردمیل آبی) شامل محفظه آب با قابلیت شستشوی آسان و سطح بزرگ تردمیل با سرعت و شیب قابل تنظیم بوده و از این طریق امکان فعالیت‌هایی همچون راه رفتن، دویدن، انجام حرکات ورزشی و درمانی به حالت نشسته و ایستاده و همپنین ماساژ جت دریک محیط آبی کاملا بهداشتی بدون تحمل وزن بدن و فشار بر مفاصل برای همه فراهم می­‌شود. به علاوه اجزایی مانند ضربان سنج و کالری سنج امکانات لازم برای نظارت موثر کارشناس مربوطه بر فعالیت کاربر را مهیا می‌سازد.

18 برنامه ورزشی و حرکتی مختلف، امکان کنترل سرعت حرکت، دو سیستم گرم کن گازی و برقی، سه سیستم فیلتراسیون آب که امکان فیلتراسیون آب را در حین کارکرد دستگاه مهیا می‌کند از امکانات این دستگاه است.

هچنین تخلیه سریع آب مصرفی هر کاربر و امکان حرکت پیوسته آب (گردش آب داخل تردمیل)، دو برد کنترل یکی مخصوص کاربر و یکی مخصوص اپراتور، ضربه گیرهای مخصوص برای جلوگیری از ضربه به زانوها و مفاصل

سیستم شیب مثبت و منفی و حالت کوهستان، حالت پایین آمدن از کوه (مقاومتی)، سیستم سنجش کالری، سیستم سنجش مسافت برای اندازه گیری میزان جابجایی، ضربان سنج، صفحه مانیتور نشانگر زمان شروع و اتمام و برنامه ریزی و میزان تغیرات سرعت در حین حرکت و سیستم حفاظت هوشمند از کاربر و کلید قطع کننده فوری عملکرد دستگاه (کلید اضطراری) نیز از دیگر امکانات این طرح به شمار می‌رود.

این سیستم دارای سیستم نگهدارنده شخص برای بیماران خاص، دارای سیستم قطع سریع برق دستگاه در صورت بروز شوک الکتریکی (مانند افتادن یک وسیله الکترونیکی مثل موبایل در آب)، سیستم پخش موزیک، سیستم دوربین دیجیتالی برای مشاهده عملکرد

درب برقی کنترل از راه دور، صندلی مخصوص برای ورزش‌هایی که به صورت نشسته در آب انجام می‌شود، است.

اطلاعات دیگر این دستگاه در سایت اینترنتی به نشانی http://toosmag.com موجود است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب