اگر ماه فقط به اندازه یک پیکسل بود

زمین سومین سیاره سامانه خورشیدی است که در فاصله ۱۵۰ میلیون کیلومتری از خورشید قرار دارد. این سیاره چگال‌ترین و از نظر بزرگی پنجمین سیاره از هشت سیاره سامانه خورشیدی است.

اگر ماه فقط به اندازه یک پیکسل بود

زمین سومین سیاره سامانه خورشیدی است که در فاصله ۱۵۰ میلیون کیلومتری از خورشید قرار دارد. این سیاره چگال‌ترین و از نظر بزرگی پنجمین سیاره از هشت سیاره سامانه خورشیدی است. همچنین در میان چهار سیاره سنگی گردان به دور خورشید (تیر، ناهید، زمین و مریخ) زمین بزرگترین آن‌ها است. با ما همراه باشید تا وبسایتی را معرفی کنیم و ببینیم هر کدام از سیارات و ماه‌های سامانه خورشیدی در مقایسه با هم چه اندازه‌ای دارند. 

اندازه جهان نامعلوم است و حتی ممکن است بی‌نهایت باشد. جهان قابل رویت از زمین (جهان قابل مشاهده)، کره‌ای به شعاع تقریبی ۴۶ میلیارد سال نوری و حجم ۴‎ در ۱۰۸۳ لیتر است. برای درک بزرگی این رقم در نظر بگیرید که قطر یک کهکشان در حدود ۳۰٬۰۰۰ سال نوری و فاصله دو کهکشان همسایه به‌طور معمول در حدود ۳ میلیون سال نوری است. به عنوان مثال، قطر کهکشان راه شیری تقریباً ۱۰۰٬۰۰۰ سال نوری است و نزدیکترین کهکشان خواهر آن، کهکشان زن برزنجیر است، که تقریباً ۲٫۵ میلیون سال نوری از آن فاصله دارد.

اگر ماه فقط به اندازه یک پیکسل بود


اما بیایید همچون وب‌سایتی که امروز به شما معرفی می‌کنیم ماه را به عنوان معیار در اندازه یک پیکسل در نظر بگیریم و باقی سیاره‌ها و ماه‌های دیگر سامانه خورشیدی را با آن مقایسه کنیم. این مقایسه به ما کمک می‌کند تا اندازه اجسام موجود منظومه شمسی را درک کنیم و ببینیم که در برابر بخش کوچکی از این دنیا در کجای آن قرار داریم.

وب‌سایت joshworth را باز کنید و به سمت راست اسکرول کنید تا بیشتر از اندازه‌های سیارات باخبر شوید. این مقایسه تصویری همانطور که گفتیم با این فرض است که ماه را با مساحت ۳۴۷۴ کیلومتر را به اندازه یک پیکسل در نظر بگیریم. دکمه‌ای در پایین صفحه قرار دارد که با کلیک روی آن می‌توانید شیوه حرکت سرعت نور در این مقیاس را نیز متوجه شوید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب