آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان پستان

رایانه‌ها در آینده می‌توانند به پزشکان کمک کنند تا بسیار سریع‌تر از اکنون بیماری‌ها را تشخیص دهند

آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان پستان

به گزارش ایسنا به نقل از کنسر نیوز، محققان دانشکده پزشکی هاروارد توانسته‌اند روشی را برای آموزش هوش مصنوعی به منظور خوانش و تعبیر تصاویر پاتولوژی طراحی کنند.

این روش مبتنی بر یادگیری عمیق است که معمولا برای آموزش هوش مصنوعی به منظور تشخیص کلام، تصاویر و اجسام به کار می‌رود.

محققان اخیرا توانستند موثر بودن تکنیک خود را در رقابتی در سمپوزیوم بین‌المللی سالانه تصویربرداری پزشکی زیستی به نمایش بگذارند که در آن، هوش مصنوعی باید به دنبال سرطان پستان به بررسی تصاویر غدد لنفاوی می‌پرداخت.

محققان با تغذیه صدها تصویر نشان‌دار به دستگاه برای نمایش بخش‌های دارای سلول‌های سرطانی و سالم، به آموزش آن پرداختند. آن‌ها سپس تصاویر را که هوش مصنوعی با مشکل بیشتری با آن‌ها روبرو بود، شناسایی کرده و نمونه‌های مشکل‌دار بیشتری را به آن افزودند. با این روش، هوش مصنوعی به اندازه کافی تقویت شد تا 92 درصد موارد با دقت انتخاب کرده و در دو دسته بندی جداگانه رقابت برنده شود.

اگرچه این هوش مصنوعی هنوز قابل مقایسه با متخصصان پاتولوژیست که از دقت 96 درصدی برخوردارند، نیست، اما بسیار نویدبخش نشان داده است. با ترکیب این هوش با تحلیل‌های پزشکان، نتایجی با دقت 99.5 درصدی بدست آمد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معجزه جاویدانََ از دین و زندگی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم رياضي)
دبیر : محمد رضایی بقا