بگذارید فرزندانتان بازی کنند

یک کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی به خانواده‌ها توصیه کرد: شرایط را برای بازی کردن فرزندانشان فراهم کنند.

بگذارید فرزندانتان بازی کنند

فردین منصوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه،  با اشاره به نیاز کودکان و نوجوانان به بازی کردن با گروه همسالان، گفت: بازی کردن با گروه همسالان می‌تواند کارکردهای مثبت فراوانی برای کودکان و نوجوانان در پی داشته باشد.

منصوری حضور بین گروه همسالان را در اجتماعی شدن کودکان و نوجوانان حائز اهمیت دانست و گفت: خانواده‌ها نباید مانع بازی‌کردن کودکان و نوجوانان با هم سن و سال‌های خود شوند.

این کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی بازی و خوراک را جزو نیازهای اساسی کودکان و نوجوانان برشمرد و گفت: تنها در صورت برآورده شدن این دو نیاز می‌توان برای آنها در حوزه‌های دیگر برنامه ریزی کرد و انتظار پیشرفت آنها را داشت.

منصوری در ادامه بازیهای رایانه‌ای را گونه دیگر از بازی‌ها برشمرد که کودکان و نوجوانان امروزی تمایل بیشتری به انجام آنها دارند و افزود: پرداختن بیش از حد به این بازیها از سوی کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود.

منصوری با بیان اینکه بازیهای رایانه‌ای می‌تواند اثرات سوء زیادی بر کودکان و نوجوانان داشته باشد، گفت: خانواده‌ها باید بر بازیهای رایانه‌ای فرزندانشان توجه کافی داشته باشند و اجازه ندهند فرزندشان ساعت‌های زیادی را صرف انجام بازیهای رایانه‌ای کند.

این کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی زمان مجاز برای پرداختن کودکان و نوجوانان به بازیهای رایانه‌ای را یک ساعت در روز دانست و گفت: انجام زیاد بازیهای رایانه‌ای علاوه بر اینکه باعث کاهش تحرک بدنی آنان می‌شود، می‌تواند در بیگانه شدن آنها با دنیای واقعی نیز اثرگذار باشد.

 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب