کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 31 خرداد 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 31 خرداد 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


بسیاری از سؤالات کتاب زرد اختصاصی را در کتاب آبی دیده‌ام. آیا این موضوع موجب کم‌ارزش شدن اعتبار روش سه روز یک‌بار نمی‌شود؟

پاسخ 1- به تفاوت نوع این بازیابی‌ها توجه کنید: به زمانی که پس از مطالعه‌ی مبحثی چند تست را به صورت متمرکز و با فاصله‌ی اندک از مطالعه‌ی همان مبحث حل کرده‌اید و به این‌که در زمانی دیگر می‌خواهید همان تست‌ها را به تعداد محدودتر با همراهی چندین و چند مبحث دیگر به صورت تجمعی در کنار چند درس دیگر در زمانی طولانی‌تر بازیابی کنید. قطعاً حل سؤالات سراسری در شرایط تجمعی و مشابه کنکور تفاوت زیادی با نوع اول دارد؛ یعنی می‌تواند به کیفیت این نوع از بازیابی و جمع‌بندی اطمینان داشته باشید. حل سؤال سراسری به صورت مبحثی راهکاری برای تکمیل یادگیری است و حل سؤال سراسری به صورت تجمعی راهکاری برای جمع‌بندیِ بهینه. شاید در حل مجدد سؤالاتی که قبلاً آن‌ها را حل کرده بودید نیز با چالش‌های جدیدی مواجه شوید که برطرف کردن آن‌ها در این ایام برگ برنده‌ی دوران جمع‌بندی شماست.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 2- سؤالات کتاب‌های آبی، طبقه‌بندی‌شده و موضوع‌محور است و چون سؤالات مشابه پشت سر هم قرار می‌گیرد بعد از یکی دو تست، نوعی نظم فکری در دانش‌آموز ایجاد می‌شود که می‌تواند سؤالات بعدی را نیز پاسخ دهد؛ اما در کتاب زرد اختصاصی هر سؤال، مبحث خاصی را پوشش می‌دهد و چون تکرار مبحث یا بسیار کم بوده یا اصلاً وجود ندارد، از آن هماهنگی ذهنی برای حل سؤالات مشابه خبری نیست و شما باید حتماً این گونه تست‌ها را هم تجربه کنید. خواهید دید که برخی سؤالات با وجود این‌که قبلاً آن‌ها را کار کرده‌اید برای شما دشوار و تا حدودی هم جدید جلوه می‌کنند و مهم‌تر این‌که اجرای شبیه‌سازی با تست‌های مجموعه‌ای کنکورهای گذشته در روش سه روز یک‌بار، خود تمرینی است متفاوت با گذشته.

ضمناً اگر باز هم برخی سؤالات را تکراری دیدید می‌توانید با استفاده از کتاب شبیه‌ساز شناخت بیش‌تری از خود به دست آورید.

حسین پرهیزگار

پاسخ 3- ارزش و اعتبار روش سه روز یک‌بار به شبیه‌سازی شرایط کنکور، اجرای درست روش‌ها و تکنیک‌ها و حل مجدد تست‌های استاندارد کنکور است. در حین آزمون دادن وقتی به تست مشابهی از کتاب آبی برخورد می‌کنید باید خوشحال باشید و از این آشنایی، نهایت بهره را ببرید و پاسخ درستی به آن بدهید. روش سه روز یک‌بار، روشی امتحان پس‌داده و مورد تأیید رتبه‌های برتر است. در این روش به همه‌ی جزئیات توجه شده است حتی به سؤالات مشابه کنکور سال‌های قبل که در کنکور هر سال از آن‌ها استفاده می‌شود.

سارا شفافی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب