کاهش ریسک ابتلا به دیابت با پیروی از رژیم غذایی گیاهی

طبق پژوهش‌های جدید، مصرف رژیم غذایی گیاهی باکیفیت نظیر غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات، مغزیجات آجیلی، دانه‌ها و حبوبات، به شکل قابل توجهی موجب کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع۲ می‌شود.

کاهش ریسک ابتلا به دیابت با پیروی از رژیم غذایی گیاهی

به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان دانشگاه هاروارد آمریکا نشان می دهد پیروی از رژیم غذایی سالم گیاهی با کاهش ۳۴ درصدی ریسک ابتلا به دیابت مرتبط است، درحالیکه مصرف رژیم غذایی با میزان سلامت کمتر نظیر مواد غذایی همچون غلات تصفیه شده، سیب زمینی، و نوشیدنی های شیرین قندی، با افزایش ۱۶ درصدی این ریسک همراه است.

به گفته محققان، این گونه رژیم غذایی سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب غیراشباع، و میکرومغذی های نظیر منیزیم بوده و دارای مقادیر کم چربی اشباع شده است.

آمبیکا ساتیجا، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان می دهد حتی تغییرات جزئی در رژیم غذایی در مسیر پیروی از رژیم غذایی سالم گیاهی می تواند نقش قابل توجهی در پیشگیری از دیابت نوع۲ داشته باشد.»

پیروی از رژیم غذایی گیاهی با مقادیر کم مواد خوراکی حیوانی نیز با کاهش ۲۰ درصدی این ریسک همراه است.

محققان با انجام یک نظرسنجی ۲۰ ساله از بیش از ۲۰۰ هزار زن و مرد متخصص سلامت و پرسیدن از آنها در مورد رژیم غذایی، سبک زندگی، سابقه بیماری، و تشخیص بیماری های جدید مطالعه خود را انجام دادند و به نتایج فوق دست یافتند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب