کاهش ریسک ابتلا به دیابت با پیروی از رژیم غذایی گیاهی

طبق پژوهش‌های جدید، مصرف رژیم غذایی گیاهی باکیفیت نظیر غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات، مغزیجات آجیلی، دانه‌ها و حبوبات، به شکل قابل توجهی موجب کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع۲ می‌شود.

کاهش ریسک ابتلا به دیابت با پیروی از رژیم غذایی گیاهی

به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان دانشگاه هاروارد آمریکا نشان می دهد پیروی از رژیم غذایی سالم گیاهی با کاهش ۳۴ درصدی ریسک ابتلا به دیابت مرتبط است، درحالیکه مصرف رژیم غذایی با میزان سلامت کمتر نظیر مواد غذایی همچون غلات تصفیه شده، سیب زمینی، و نوشیدنی های شیرین قندی، با افزایش ۱۶ درصدی این ریسک همراه است.

به گفته محققان، این گونه رژیم غذایی سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب غیراشباع، و میکرومغذی های نظیر منیزیم بوده و دارای مقادیر کم چربی اشباع شده است.

آمبیکا ساتیجا، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان می دهد حتی تغییرات جزئی در رژیم غذایی در مسیر پیروی از رژیم غذایی سالم گیاهی می تواند نقش قابل توجهی در پیشگیری از دیابت نوع۲ داشته باشد.»

پیروی از رژیم غذایی گیاهی با مقادیر کم مواد خوراکی حیوانی نیز با کاهش ۲۰ درصدی این ریسک همراه است.

محققان با انجام یک نظرسنجی ۲۰ ساله از بیش از ۲۰۰ هزار زن و مرد متخصص سلامت و پرسیدن از آنها در مورد رژیم غذایی، سبک زندگی، سابقه بیماری، و تشخیص بیماری های جدید مطالعه خود را انجام دادند و به نتایج فوق دست یافتند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی