آرامش و دیگر هیچ

در دوران جمع‌بندی مراقب روحیه‌ی خود باشید. این روزهای پایانی، تحت فشار عصبی زیادی قرار دارید.

آرامش و دیگر هیچ

1- در دوران جمع‌بندی مراقب روحیه‌ی خود باشید. این روزهای پایانی، تحت فشار عصبی زیادی قرار دارید. این یک واقعیت است و نباید آن را انکار کرد. نگرانی‌ها و احساسات منفی به ذهنتان هجوم می‌آورند و در این ایام بیش‌تر نقاط ضعف را می‌بینید. بدبین می‌شوید. احساس حسرت و افسوس بابت درس‌های خوانده‌نشده و کارهای انجام‌نشده، ناامیدی، عصبی بودن و... به شما دست می‌دهد. این احساسات بیش‌تر به سراغتان می‌آید در حالی که نه‌تنها سواد و توانتان را بالا نمی‌برند، بلکه حضور ذهن، توانایی و سرعت عملتان را کم می‌کنند.

می‌توانید با نگاهی مثبت‌تر این ایام را پشت سر بگذارید و بابت تلاش‌هایی که داشته‌اید به خودتان احترام بگذارید. آن‌ها را انکار نکنید و برای آن‌ها ارزش قائل شوید. به جای کمبودها تا می‌توانید به کارهایی که انجام داده‌اید، فکر کنید. به جای شکست به موفقیت و پیروزی فکر کنید.

سعی کنید خودتان باشید و آماده شوید تا در جلسه‌ی آزمون هر چه می‌دانید ارائه کنید و حداکثر ظرفیت علمی‌تان را نشان دهید. به هر حال این روز‌ها نیز مانند روزهای دیگر می‌گذرد. فراموش نکنید که مهم‌ترین نیاز شما در این ایام علاوه بر سخت‌کوشی، استراحت کافی، آرامش، آرامش، آرامش و آرامش است.

2- استرس و اضطراب، سیستم ایمنی و عصبی شما را ضعیف می‌کند. در این روزهای گرم تابستان نمونه‌های زیادی از داوطلبان دیده می‌شوند که دچار لرز و سرما یا سرماخوردگی می‌شوند. مصرف قرص‌های ویتامینB ، B12  و B کمپلکس، قرص‌های جوشان ویتامین C، سیستم ایمنی و عصبی را تقویت می‌کند و هشیاری و شادابی‌تان را افزایش می‌دهد. ویتامین B به کاهش اضطرابتان کمک نمی‌کند بلکه برای مقابله با استرس مؤثر است.

3- استفاده‌ی به‌اندازه از خوراکی‌های سنتی مانند دم‌کرده‌های گل‌گاوزبان یا عرق بهارنارنج برای کسب آرامش مؤثرند. آن‌ها را دست‌کم نگیرید.

4- هر روز حدود نیم‌ساعت به نرمش‌های سبک بپردازید. از ورزش‌های پرتصادم و پرخطر مانند فوتبال اجتناب کنید. بهتر است در اوایل صبح یا میانه‌ی روز ورزش کنید. ورزش، بیوشیمی مغز و خونتان را بهتر می‌کند و مؤثرترین روش غیر دارویی برای پیشگیری و کنترل استرس و اضطراب است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب