نیم‌روزهای طلایی و متفاوت، تکنیک‌های مدیریت آزمون

در تکنیک سه روز یک‌بار، واحد تقسیم‌بندی روزها در دوران جمع‌بندی «نیم‌روز» است. آزمون در صبح روز اول و 5 بازه‌ی نیم‌روزه برای مطالعه و جمع‌بندی.

نیم‌روزهای طلایی و متفاوت، تکنیک‌های مدیریت آزمون

در تکنیک سه روز یک‌بار، واحد تقسیم‌بندی روزها در دوران جمع‌بندی «نیم‌روز» است. آزمون در صبح روز اول و 5 بازه‌ی نیم‌روزه برای مطالعه و جمع‌بندی.

تلفیق بازیابی و مطالعه در روزهای پایانی سال تحصیلی باید منجر به خلق مطلوب‌ترین نتیجه‌ی ممکن برای تلاش چندساله‌ی شما شود و در این راه باید چند نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید. تغییری که در رتبه‌ی نهایی کنکور انتظار آن را می‌کشید به نوع اجرای آموزه‌های دوران جمع‌بندی وابسته است و به این‌که تا چه حد کیفیت بهتری را در اجرای این تکنیک‌ها به نمایش بگذارید.

تکنیک‌های مدیریت آزمون:

آزمون‌های صبح روز اول در این تکنیک، مشابه کنکور هستند. قرار است که در این تشابه‌سازی هوشمندانه چند گام به موفقیت در کنکور نزدیک‌تر شوید. موفقیت در کنکور هم به معنی مدیریت آزمون برای منتقل کردنِ هر چه بهتر مطالعات به پاسخ‌برگ است.

مهم‌ترین تکنیک‌های مدیریت آزمون که منجر به دست‌یابی به این هدف می‌شود تکنیک‌های به‌هم‌پیوسته‌ی «ضربدر و منها، زمان‌های نقصانی و استراتژی بازگشت» است. یک مجموعه‌ی موفق از اجرای این تکنیک‌ها می‌تواند شما را در شرایط آزمونی خاصی قرار دهد که در این شرایط به همه‌ی سؤالات ساده‌ی آزمون پاسخ داده‌اید و در زمانی که ذخیره کرده‌اید، سؤالات زمان‌بر و وقت‌گیر هم پاسخ داده شده‌اند.

علامت‌گذاری کنار سؤالات برای این است که با فضاسازی تصویری، سؤالاتِ آسان‌تر مشخص شوند. شاید جست‌وجوی مجدد سؤالات زمان‌بر نیازمند صرف زمان مجدد باشد که با قرار دادن علامت ضربدر کنار این سؤالات از این کار جلوگیری خواهید کرد. مدت‌زمانی را که با پاسخ ندادن به سؤالات دشوار ذخیره می‌کنید همان زمان نقصانی آزمون است که با الگوی زمانی از پیش‌ تعیین‌شده با ارائه‌ی استراتژی بازگشت موفق، خواهید توانست در این زمان به سؤالاتی که می‌تواند بر نمره‌ی آزمونی شما تأثیر مطلوب بگذارد پاسخ دهید.

اکنون به‌هم‌پیوستگی این تکنیک‌ها برای‌تان واضح‌تر است. آزمون‌های سه روز یک‌بار بهترین فرصت برای تمرین این تکنیک‌ها قبل از کنکور سراسری است.