فضانورد انگلیسی پس از 6 ماه به زمین باز می‌گردد

تیم پیک فضا نورد انگلیسی که یک ماموریت فضایی بی سابقه به مدت 6 ماه را با موفقیت به پایان رسانده است، به زمین باز می‌گردد.

فضانورد انگلیسی پس از 6 ماه به زمین باز می‌گرددبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از گاردین، وی در طول اقامت خود در فضا به عنوان اولین فضانورد انگلیسی در فضا قدم زد، یک ربات را روی زمین کنترل کرد و آن را در سراسر لندن به حرکت درآورد.

قرار است کپسول Soyuz حامل پیک و دو نفر اعضای گروه او روز یکشنبه راس ساعت 10 و 15 دقیقه به وقت انگلیس در قزاقستان فرود آید.

کپسول حامل فضانوردان سه ساعت پس از سوار شدن آن ها از ایستگاه فضایی جدا شده و بعد از طی یک مسافت 12 کیلومتری، موتورهای آن روشن می شوند تا نیروی لازم برای حرکت به سوی زمین را با سرعتی معادل 25 برابر سرعت صوت، تامین کنند. سپس در ارتفاع 10.7 کیلومتری زمین چترهای محفظه باز می شود تا از سرعت آن کاسته شود.

پس از هلن شرمن انگلیسی که در سال 1991 به فضا رفت، پیک اولین فضانورد انگلیسی است که برای انجام یک ماموریت فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شد.

اما مدت اقامت پیک در فضا بسیار طولانی تر از اقامت یک هفته ای شرمن بود. اقامت طولانی در فضا و شرایط جاذبه صفر، اثرات متعددی از جمله کاهش حجم عضلانی و کاهش تراکم استخوان را بر بدن فضانوردان باقی می گذارد. شرایط جاذبه صفر موجب توزیع یکسان مایعات در بدن و در نتیجه تورم صورت و گردن فضانوردان در طول چند هفته ابتدایی اقامت آنان در فضا می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب