نگرانی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در پکن

با ابتلای یک نفر دیگر به بیماری آنفلوآنزای پرندگان در شهر پکن پایتخت چین، مردم این کلانشهر به شدت نگران هستند که مبادا بیماری در سراسر شهر شیوع پیدا کند.

نگرانی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در پکنبه گزارش ایرنا، با فرارسیدن فصل گرما خطر شیوع بیماری نیز بیشتر شده و در روستاهای اطراف پکن سختگیری ها در خصوص خرید و فروش انواع ماکیان نیز بیشتر شده است.

ویروس این بیماری «اچ 7 ان 9» نام دارد و چند روز پیش اعلام شد، شیوع بیماری در هنگ کنگ باعث شده است تا مسئولان این منطقه هزاران مرغ و پرنده را معدوم کنند.

مسئولان اداره ملی بهداشت چین اعلام کرده اند که یک روستایی در شهر پکن که 22 میلیون نفر جمعیت دارد به این ویروس مبتلا و بستری شده است.

بیمار که نام خانوادگی وی «چن» عنوان شده کشاورز 68 ساله ای از منطقه «لانگ فانگ» استان «خه بی» در همسایگی چین است که وارد پکن شده بود.

اولین بار در شهر پکن در مارس سال 2013 میلادی بود که مواردی از ابتلا به این ویروس اعلام شد و اصولا این بیماری در فصول زمستان و بهار شایع می شود و اولین بار است موردی از آن در تابستان نیز به ثبت می رسد.

چندی پیش نیز اعلام شد که دو نفر به این بیماری مبتلا شده اند که یکی از آنها اهل منطقه «لانگ فانگ» بوده و اکنون در شهر «تیان جین» در شرق چین بستری است.

هنوز علت اصلی ابتلای فرد روستایی به این ویروس معلوم نشده و اداره بهداشت شهر پکن تصریح کرده که او با لاشه های پرندگان در ارتباط نبوده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب