استرس برای بیماران مبتلا به صرع ممنوع

مطالعات جدید نشان می‌دهد، استرس سبب افزایش و شدت تشنج در بیماران مبتلا به صرع می‌شود.

استرس برای بیماران مبتلا به صرع ممنوعبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از هلث، مطالعات متخصصان مغز و اعصاب دانشگاه وسترن انتاریو در کانادا نشان می دهد استرس و اضطراب به عنوان یک عامل محرک، تعداد دفعات و شدت حملات صرع را افزایش می دهد. علت این امر فعالیت یک انتقال دهنده عصبی به نام CRF در قشر پیریفورم مغز است. انتقال دهنده عصبی CRF مسئول تنظیم پاسخ مغز به استرس است. قشر پیریفورم ناحیه ای از مغز است که تشنج ناشی از صرع در آن رخ می دهد. این مطالعه نشان می دهد در موش هایی که به صرع مبتلا نیستند، CRF فعالیت قشر پیریفورم را کاهش می دهد. در موش های مبتلا به صرع، CRF عملکردی عکس دارد و فعالیت قشر پیریفورم را افزایش می دهد و به دلیل اینکه CRF مسئول تنظیم پاسخ مغز به استرس است، استرس با افزایش شدت و دفعات تشنج همراه است.

محققان بر این باورند که این مطالعه در درمان بیماری صرع و کاهش این حملات موثر است.

صرع یک اختلال عصبی است که منجر به تشنج می‌ شود. تشنج ناشی از بیماری صرع مکرر است و در طول زمان شدیدتر می ‌شود. در حال حاضر بین 1.3 تا 2.8 میلیون نفر در آمریکا به بیماری صرع مبتلا هستند و سالانه 48 نفر از هر 100 هزار تن به این بیماری مبتلا می شوند. هیچ درمان قطعی برای این بیماری عصبی مزمن وجود ندارد و یک سوم بیماران مبتلا به صرع، در مقابل انواع درمان مقاوم هستند و روش های کنونی برای آنان موثر نیست. نتایج این تحقیقات در نشریه Science Signaling منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب