کنترل بیماری‌های قلبی در دیابتی‌ها با کاهش وزن

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کاهش وزن سبب بهبود سطح قندخون، کلسترول،‌تری گلیسرید و فشارخون در بیماران مبتلا به دیابت می‌شود و از این طریق در سلامت سیستم قلب و عروق موثر است.

کنترل بیماری‌های قلبی در دیابتی‌ها با کاهش وزنبه گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از فاکس نیوز، مشکلات قلبی یکی از شایعترین عوارض دیابت است. مطالعات جدید با بررسی بیش از هزار و 400 بیمار چاق و دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان می دهد کاهش قابل توجه وزن (هشت تا 20 درصد از وزن) همراه با رژیم مناسب و ورزش حتی اگر پس از مدتی مجددا وزن افزایش یافته و به حالت اولیه باز گردد، در سلامت سیستم قلب و عروق موثر است.

کاهش وزن اصول خاصی دارد و باید متناسب با شرایط بیمار باشد همچنین حفظ وزن کاهش یافته از اهمیت بالایی برخوردار است.

محققان بر این باورند که کاهش وزن سبب کاهش بافت چربی می شود و حساسیت نسبت به انسولین را افزایش می دهد؛ دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین به وجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.

بنیاد بین المللی دیابت پیش بینی می کند تا سال 2040 میلادی، از هر 10 فرد بالغ، یک نفر به دیابت مبتلا خواهد بود و تعداد مبتلایان از 415 میلیون نفر در سال 2015 به 642 میلیون نفر می رسد؛ همچنین هزینه مراقبت های بهداشتی 673 میلیارد دلاری در سال 2015، به 802 میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب