سید مجتبی حسینی رتبه‌ی 4 کشوری انسانی و دوران جمع‌بندی

منبع مطالعاتی خود را در دوران جمع‌بندی نام ببرید. ویژگی‌های مثبت این منابع چه بود؟

سید مجتبی حسینی رتبه‌ی 4 کشوری انسانی و دوران جمع‌بندی

سید مجتبی حسینی رتبه‌ی 4 کشوری و دوران جمع‌بندی

  • منبع مطالعاتی خود را در دوران جمع‌بندی نام ببرید. ویژگی‌های مثبت این منابع چه بود؟

بهترین منبع تست‌های کنکور سال گذشته می باشد. بنابراین کتاب‌های زرد مناسب می باشند که پس از حدود یک سال مطالعه مداوم جهت ارزیابی دقیق قابل استفاده می‌باشند تا با شناسایی نقاط ضعف به جبران آن‌ها در ایام باقی مانده بپردازیم و از طرفی با شبیه‌سازی آزمون‌ها از ترس خود نسبت به کنکور بکاهیم و در کنار این‌ها با مواردی که دچار وسواس مطالعاتی شده‌ایم و گمان می‌کنیم یاد نداریم، برخورد کنیم و ضمن پاسخ صحیح به آن‌ها از استرس نابجا دوری کنیم.

  • اگر در دوران جمع‌بندی رشد تراز داشتید، راهکارهای ویژه خود را بیان کنید.

رشد تراز برای هر کس که در دوران جمع بندی کنکور های سال قبل را به صورت شبیه‌سازی شده آزمون بدهد و در فاصله بین کنکورها نقاط ضعف خود را برطرف کند اتفاقی دور از ذهن نمی‌باشد.

  • استراتژی بازگشت خود را در جلسه کنکور تشریح کنید. (زمان ذخیره شده خود را چگونه صرف کردید؟)

به نظر می‌رسد با توجه به ضریب دروس و تبحر و مهارت شخصی باید نقطه تعادلی پیدا کنیم و ابتدا زمان باقی مانده را صرف دروسی کنیم که هم ضریب بالایی دارد و هم تسلط ما در آن بیشتر است.

  • چقدر سوالات آزمون‌های کانون از نظر شما مشابه کنکور بود و به شما در شبیه‌سازی شرایط کنکور کمک کرد؟

با توجه به زیاد بودن تعداد آزمون‌ها و مرور چندین باره مباحث کتاب در برنامه آزمون می‌توان حداقل این نکته را گفت که سوالات کنکور در آزمون‌ها پوشش داده شده‌اند و از بابت سوالات نباید مشکل خاصی وجود داشته باشد.

  • تورق سریع را چند روزه و چگونه انجام دادید؟

من در روش جمع‌بندی خود که سه روز یک بار بود همه دروس را مرور می‌کردم به صورت تورق سریع. به این صورت که مثلاً در درس فلسفه وقتی در اثر جمع‌بندی متوجه می‌شدم در فلسفه اشراق مشکل دارم از ابتدای کتاب تورق سریع می‌کردم و وقتی به مبحث فلسفه اشراق می‌رسیدم آن را به صورت دقیق مطالعه می‌کردم.

  • روز قبل از کنکور چه کار کردید؟

من در ایام جمع بندی نکات ریزی اعم از علمی یا روان‌شناختی را که در مورد خود متوجه شده بودم را در برگه‌ای نوشته بودم و آن را مطالعه نمودم، حتی صبح کنکور در مسیر راه هم آن را خواندم. این نکات در زمینه علمی مربوط به نکات ریز دروس مختلف از قبیل تکواژ املا و... بود و در قسمت روان شناختی مربوط به بی دقتی‌های ناشی از عجله یا درست نخواندن سوال و موارد دیگر می شد.

  • برای بالا بودن ساعت مطالعه دانش‌آموزان در دوران جمع‌بندی چه راهکاری دارید؟

پایبندی و التزام به شیوه جمع بندی باعث می شود ساعت مطالعه در حد مورد نیاز قرار بگیرد. صرف افزایش ساعت مطالعه هدف نیست و طرح این‌گونه سوالات محل مناقشه است زیرا مهم رسیدن به هدف است، حال کسی که شیوه سه روز یکبار را انتخاب کرده است باید بداند در این بازه سه روزه باید دروس مورد نیاز را مطالعه و مرور کند پس خود به خود اگر ملتزم به برنامه باشد ساعت مطالعه خود را در سطح مورد نیاز قرار می دهد.

  • سؤال متداول یا چالش متداول دانش‌آموزان شما در این روزها کدامند؟

  • دانش آموزان برتر معمولا بیهوده از کنکور برای خود غول می‌سازند و تصور می کنند درست است من در کنکورهای گذشته و آزمون‌ها نتیجه مطلوب  می‌گیرم ولی معلوم نیست کنکور امسال چگونه باشد و حتماً متفاوت خواهد بود و سوالات جدیدی مطرح خواهد شد. باید بدانند این ها تصوراتی واهی بیش نیست و کنکور امسال هم مثل سال‌های گذشته می باشد و در صورت هرگونه تغییر این شرایط برای همگان یکسان می باشد پس نباید ترسید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب