کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 29 خرداد 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 29 خرداد 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


بهتر است از سی‌دی‌های کتاب زرد اختصاصی برای تخمین رتبه استفاده کنم یا تکیه بر رتبه‌ باعث نگرانی می‌شود؟

پاسخ 1- هم باید از سی‌دی‌های کتاب زرد اختصاصی برای تخمین رتبه استفاده کنید و هم نباید بر رتبه تکیه کنید! آن‌چه در این آزمون‌ها اهمیت دارد مطلع شدن از مباحثی است که هنوز در ذهنتان تثبیت نشده است. این موضوع که نیاز است بر کدام مباحث تمرکز کنید تا آموخته‌های ناقص یا کم‌رنگ‌شده‌ی خود را تبدیل به آموخته‌‌های کامل و پررنگ کنید از اهمیت فراوانی برخوردار است و این همان چیزی است که آزمون‌های دوران جمع‌بندی، شما را به آن راهنمایی می‌کند و باعث می‌شود تا پاسخ‌گویی به تعداد بیش‌تری از سؤالات در کنکور برای‌تان مقدور باشد. دانستن رتبه نباید نگرانی ایجاد کند، بلکه باید در شما انگیزه‌ی مضاعف برای صبوری و پیگیری مطالعه‌ی مباحثی که در آزمون فراموش کرده، شک کرده یا غلط جواب داده‌اید ایجاد کند.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 2- با تخمین رتبه، حدود تراز و رتبه‌تان مشخص می‌شود و با واقع‌بینی بیش‌تری ادامه می‌دهید. در این حالت نه خودتان را دست‌کم می‌گیرید و نه بلندپروازی می‌کنید. آرامش دارید و آگاهانه‌تر عمل می‌کنید. شما مانند ورزشکاری هستید که در تمرینات و آزمون‌های قبلی، بارها توانایی‌تان را سنجیده‌اید و جایگاه واقعی‌تان مشخص شده است؛ پس ثابت‌قدم باشید و با آرامش به هدفتان نزدیک‌تر شوید تا با بالاترین سطح آمادگی در کنکور حضور یابید.

سارا شفافی

پاسخ 3- پاسخ به این سؤال تا حد زیادی نیاز به تحلیل شرایط ذهنی شما دارد. استفاده از کتاب‌های زرد در این ایام بهترین راهکار برای جمع‌بندی اصولی مطالب است و این راهکار زمانی تکمیل می‌شود که با تخمین زدن رتبه‌ی خود بر اساس سطح پاسخ‌گویی به سؤالات، برای نمرات بالاتر هدف‌گذاری کنید یا با مقایسه‌ی آزمون‌ها تحلیل بهتری داشته باشید. از سوی دیگر، گاهی دیدن رتبه‌های مشابه‌سازی‌شده با کنکور سراسری می‌تواند باعث ایجاد نگرانی از نتیجه‌ی مطالعات در کنکور شود که البته با رفع اشکال مبحثی و تمرکز بر کیفیت جمع‌بندی می‌توانید بر این نگرانی غلبه کنید. تخمین رتبه یک ابزار تکمیلی برای کیفیت‌بخشی به جمع‌بندی است اما این راهکار باید با شرایط و روحیه‌ی شما در روزهای پایانی شخصی‌سازی شود.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب