«نیم چرخه» جدیدترین وسیله نقلیه شهری

با شلوغ‌تر شدن شهرها و تراکم وسایل حمل و نقل شهری استفاده از دوچرخه‌های معمولی ساده نیست زیرا فضای زیادی را اشغال می‌کنند.

با شلوغ تر شدن شهرها و تراکم وسایل حمل و نقل شهری استفاده از دوچرخه های معمولی ساده نیست زیرا فضای زیادی را اشغال می کنند. به گزارش یورونیوز،برای حل این مشکل فلیکس کروشارد، نیم چرخه ای به نام «هالبراد» (Halbrad) اختراع کرده است.

نام نیم چرخه گویای مختصات این وسیله نقلیه سبک و کم حجم است. زیرا مانند دوچرخه ای به نظر می رسد که از وسط نیم شده باشد.

نیم چرخه دو دنده دارد و با برگرداندن پدال به سمت عقب می توان دنده را عوض کرد. «هالبراد» با ارتفاع ۹۹ سانتیمتر و طول ۷۹ سانتیمتر نه کیلوگرم وزن دارد. فلیکس کروشارد، مخترع نیم چرخه می گوید: «استفاده از این دوچرخه خیلی ساده است، کوچک است و کم جا می گیرد. می توان آن را براحتی بلند کرد و به درون مترو برد و نیازی به بلیط اضافه مترو ندارد. در آپارتمان هم جای زیادی نمی‌گیرد. ضمن اینکه لازم نیست مانند مدل های تاشو، آن را تا کنیم.»

اما بر خلاف دوچرخه های معمول فرمان آن پشت دوچرخه سوار قرار دارد و باید به آن عادت کرد. فلیکس اختراع اش را در نزدیکی دورازه براندنبورگ برلین امتحان می کند و آن را به جهانگردان این شهر نشان می دهد. به گفته یکی از آنها پس از چند دقیقه این شکل فرمان برای دوچرخه سوار عادی می شود. دیوید مادرید، جهانگردی از آرژانتین می گوید: «سریع و جمع و جور و عالی است. تنها چیزی که دوست ندارم قرار گرفتن فرمان در قسمت پشت است. کمی غیرعادی است ولی به آن عادت کردم.»

این اولین پیش نمونه نیم چرخه است. «هالبراد» هنوز به بازار عرضه نشده ولی مخترع جوان اهل برلین امیدوار است تا پایان سال موفق به ساختن ۲۰ نیم چرخه شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب