آغاز تولید و شماره گذاری صندلی‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی

طرح صندلی گذاری طبقه دوم مجموعه آزادی با تولید و شماره گذاری همزمان صندلی‌ها آغاز شده است.

آغاز تولید و شماره گذاری صندلی‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در جریان نشست خبری که امروز سه شنبه در محل این شرکت برگزار شد در مورد طرح صندلی گذاری مجموعه ورزشی آزادی توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این رابطه اظهار داشت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سال گذشته صندلی گذاری طبقه دوم مجموعه آزادی رادر برنامه خود قرار داده بود اما این موضوع با اعلام فیفا مبنی بر صندلی گذاری ورزشگاه های بزرگ همراه شد و در ادامه هم طرح ما برای صندلی گذاری با بازسازی کلی مجموعه ورزشی آزادی همزمانی پیدا کرد.

مدبر با بیان اینکه ورزشگاه آزادی با ۵۴ سال قدمت و با وجود نگهداری طی سال های گذشته نیاز اساسی به بازسازی دارد خاطرنشان کرد: برای این کار ۱۶۰ میلیارد جهت پرداخت طی دو سال ۹۵ و ۹۶ پیش بینی شد که از طرف دولت انجام شود اما این کار تا به امروز صورت نگرفته است. هر چند که نامه نگاری های لازم انجام شده و دستوراتی هم به سازمان مدیریت داده شده است اما هنوز بودجه ای برای بازسازی در اختیار ما قرار داده نشده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: برخی از بازسازی مجموعه ورزشی آزادی مربوط به همان صندلی گذاری طبقه دوم می شد به همین دلیل و با توجه به اهمیت موضوع منتظر تخصیص بودجه نماندیم ومستقلا برای این کار از طرف شرکت بودجه ای در نظر گرفته شد تا با توجه به در پیش بودن مسابقات مقدماتی جام جهانی بتوانیم این طرح را در موعد مقرر به پایان برسانیم.

مدبر با بیان اینکه برای صندلی گذاری آزادی در دو بخش ترمیم سطح بتن و صندلی گذاری همزمان کار انجام می شود، تصریح کرد: برای این کار با ۴ شرکت داخلی مذاکراتی داشتیم اما یکی از مشکلات اساسی در این زمینه مربوط به رنگ پریدگی صندلی ها می شود که شرکت های داخلی نتوانسته اند آن را برطرف کنند به همین دلیل همزمان با دو شرکت آلمانی و فرانسوی مذاکراتی داشتیم اما با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، مذاکره با این دو شرکت را رها کرده و با شرکت های داخلی کار را شروع کردیم. البته با الزام نزدیک تر شدن به استانداردها و رفع اشکالات.

وی با بیان اینکه از میان ۴ شرکت مورد نظر و با نظارت اداره استاندارد شرکت مورد نظر برای تولید صندلی های آزادی انتخاب شد از آغاز کار در این زمینه خبر داد و گفت از یک هفته پیش تولید صندلی ها آغاز شده است همزمان ترمیم  بتن را هم انجام می دهیم، نصب صندلی ها را از دو ضلع شرقی و غربی شروع خواهیم کرد تا به اتمام برسد.

مدبر با بیان اینکه حدود دو میلیارد تومان بودجه برای صندلی گذاری آزادی پیش بینی شده است که البته فکر می کنیم تا ۲.۵ میلیارد افزایش پیدا کند، تاکید کرد: البته تلاش ما این است که مجموعه ورزشگاه آزادی را به لحاظ صندلی گذاری برای اولین دیدار تیم ملی فوتبال در مسابقات مقدماتی جام  جهانی که شهریور ماه مقابل قطر انجام می شود آماده کنیم البته تاکید می کنم در حال حاضر این ورزشگاه قابلیت انجام بازی را دارد فقط طبقه دوم باید به لحاظ صندلی گذاری آماده شود تا تماشاگران بتوانند از آن استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی همچنین تاکید کرد: شماره گذاری صندلی ها وظیفه ما نیست اما همزمان با تولید صندلی ها کار شماره گذاری آنها انحجام می شود ضمن اینکه باید بگویم زمین چمن آزادی هم بعد از دیدار با قرقیزستان وارد پروسه هوادهی شد تا قابلیت های بهتری پیدا کند.

منبع :