انتقال فناوری واکسن‌های مورد نیاز از دیگر کشورها به ایران

نایب رئیس کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انتقال فناوری واکسن‌های مورد نیاز از دیگر کشورها به ایران خبر داد.بهمن عابدی کیاسری گفت: یکی از اولویت‌های این کارگروه در سال جدید کمک به انتقال فناوری واکسن های مورد نیاز ایران از خارج از کشور شامل واکسن Hib، پنتاوالان، روتاویروس، پاپیلومای انسانی و واکسن های نوترکیب دامی است.

وی با بیان اینکه ایران تنها واردکننده فناوری واکسن نیست، افزود: برنامه هایی برای صدور فناوری های داخلی داریم که بر اساس آن امسال به انتقال فناوری برخی از واکسن های تولیدی کشور به کشورهای درخواست کننده نیز ورود خواهیم کرد.

به گفته عابدی، از دیگر اقدامات مهم این کارگروه در سال جاری کمک به انتقال بسته حمایتی شامل برند، نام تجاری و کمک های تکنیکی از موسسه رازی به شرکت های فعال در حوزه واکسن در کشور است.

نایب رئیس کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، یکی از مهمترین دستورکارهای این کارگروه را توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه واکسن عنوان و تصریح کرد: امسال تلاش خواهیم کرد که تعداد شرکت های مستقر در مراکز رشد را به 60 شرکت افزایش دهیم و از فعالیت شرکت های خصوصی حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کمک به راه اندازی خطوط تولیدی جدید در داخل و خارج از کشور با جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی نیز یکی از اقداماتی است که در سال جاری پیگیری خواهد شد. 

عابدی، کمک به انتقال فناوری از موسسه رازی به شرکت های خصوصی و کمک به افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان را از دیگر اولویت های این کارگروه عنوان کرد. 

منبع :

همایش جمع بندی دین و زندگی بخش اول ( تست کنکور 95)
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : امین اسدیان پور