تیم‌های فوتبال ایرلند و سوئد مساوی کردند

تلاش تیم‌های ملی فوتبال جمهوری ایرلند و سوئد در جریان رقابت‌های جام ملت‌های اروپا (یورو 2016) با تساوی یک بر یک همراه شد.

تیم‌های فوتبال ایرلند و سوئد مساوی کردند

این دیدار دوشنبه شب از گروه پنجم جام ملت های اروپا با قضاوت «میلوراد مازیچ» صربستانی در ورزشگاه استادوفرانس شهر پاریس برگزار شد و با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

این دیدار با برتری محسوس ایرلند آغاز شد که این شرایط تا پایان نیمه نخست ادامه یافت، اما تیم سختکوش جمهوری ایرلند نتوانست دروازه سوئد را باز کند تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

ایرلندی ها در 45 دقیقه نخست این دیدار، دو فرصت خوب گلزنی داشتند که در دقیقه 30 ضربه تماشایی «جف هندریک» با بدشانسی به دیرک دروازه سوئد برخورد کرد.

ایرلند طی دو سال اخیر با هدایت «مارتین اونیل» در مسیر جوانگرایی قدم برمی دارد.

تیم ملی سوئد نیز برای رسیدن به گل، امید خود را به حرکات «زلاتان ابراهیموویچ» معطوف کرده بود.

در نیمه دوم نیز برتری ایرلند در حفظ توپ ادامه یافت و در دقیقه 48 شاگردان «مارتین اونیل» به حق خود رسیده و دروازه سوئد را باز کردند.

حرکت انفرادی و ارسال زیبای «سیمون کولمن» توپ را در محوطه جریمه سوئد به «وس هولهان» رساند تا مهاجم ایرلند با ضربه ای غیرقابل مهار، گلزنی کند.

بلافاصله پس از این گل سوئدی ها، روشی تهاجمی را برای جبران نتیجه در دستور کار خود قرار دادند.

در دقیقه 60، ابراهیموویچ با استفاده از قدرت بدنی بالایش، خود را در فرصت گلزنی قرار داد که ضربه او با بدشانسی راهی به دروازه ایرلند پیدا نکرد.

در دقیقه 71 کار تیمی بازیکنان سوئد و ارسال ابراهیموویچ سبب شد تا «کایران کلارک» مدافع ایرلند به اشتباه دروازه تیم خود را باز کند و بازی به تساوی یک بر یک بکشد. این نخستین گل به خودی پانزدهمین دوره جام ملت های اروپا محسوب می شود.

در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا این دو تیم امتیازات را تقسیم کنند.

در دیگر دیدار این گروه و از ساعت 23 و 30 دقیقه امشب، تیم های ایتالیا و بلژیک به مصاف هم می روند.

رقابت های جام ملت های اروپا از 21 خردادماه با حضور 24 تیم در فرانسه آغاز شده است.

منبع :