سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا: ظرفیت انجام کارهای بزرگ راداریم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت: نتیجه دیدار ایتالیا و بلژیک نشان داد که بازیکنان می‌توانند دست به کارهای بزرگی بزنند و فراتر از انتظار ظاهر شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا: ظرفیت انجام کارهای بزرگ راداریم

تیم فوتبال ایتالیا بامداد سه شنبه در دیدار مقابل تیم فوتبال بلژیک در مرحله گروه جام ملت های اروپا - یورو 2016 - با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید.

«امانوئله جاکرینی» در دقیقه 32 گل نخست ایتالیا را به ثمر رساند و در ثانیه های آخر بازی روی یک حرکت هماهنگ از بازیکنان ایتالیا، « آنتونیو کاندروا» توپ را به دهانه دروازه بلژیک فرستاد و «‏گرازیانو پله» دروازه بلژیک را باز کرد تا بازی با پیروزی ایتالیا به پایان برسد.‏

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی «ساکرنت»، «آنتونیو کونته» سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت: پیروزی برابر بلژیک که در جایگاه دوم رده بندی فیفا قرار دارد، بیانگر این است که ایتالیا می تواند در این رقابت ها موفق باشد.

وی افزود: بازی خوبی بود، ما به درستی بازی کردیم و آمادگی خوبی داشتیم. بازیکنان می دانستند که چگونه با فشارها کنار بیایند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت: ما در برابر تیم خیلی قدرتمندی که یکی از بخت های قهرمانی است، بازی کردیم. وقتی همبستگی و اتحاد باشد، می توانیم کارهای بزرگی بکنیم. 

وی ادامه داد: هنوز چیزی کسب نکرده ایم، اما امیدوارم که به امتیازی که بازیکنان شایستگی آن را دارند، برسیم. من به همبستگی تیم اهمیت می دهم. ما 23 بازیکن با استعداد داریم که از کنار هم بازی کردن خوشحال هستند.

کونته خاطرنشان کرد:‌ اگر بخواهید به رویاهایتان دست یابید، باید کار فوق العاده و نه معمولی انجام دهید. 

«امانوئله جاکرینی» برترین بازیکن ایتالیا نیز گفـت: بلژیک بازیکنان فوق العاده ای دارد. بنابراین باید کاری فوق العاده ای انجام می دادیم. کنترل خوبم به من اجازه داد که گل بزنم، چرا که توپ درست جلوی پایم قرار گرفت و توانستم آن را درون دروازه بفرستم.

همچنین «مارک ویلموتس» سرمربی تیم بلژیک از بازیکنان ایتالیا انتقاد کرد و گفت:‌ آنان فوتبال واقعی بازی نکردند، هر چند در ضد حملات خوب عمل کردند. 

سرمربی بلژیک گفت:‌ با این وجود نشانه های امیدبخشی برای دیدارهای بعدی برابر جمهوری ایرلند و سوئد می بینم. 

وی ادامه داد:‌ این ناامیدی بزرگی برای کل تیم بود. در نیمه نخست فرصت های کمی برای گلزنی ایجاد کردیم و اشتباه کوچکی در دفاع داشتیم و ایتالیا گل زد. برگشت به بازی به ویژه در برابر تیمی با تجربه مانند ایتالیا سخت بود. در نیمه دوم کمی بهتر بازی کردیم و برای گلزنی موقعیت های خوبی داشتیم. ولی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم و نتیجه بگیریم. 

وی گفت: «لوکاکو» شب خوبی نداشت، اما «دی بروین» بهتر عمل کرد. اما اکنون وقت این حرف ها نیست. ما باید برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی بازیکنان را کنار یکدیگر نگه داریم. هنوز دو مسابقه برای رسیدن به مرحله حذفی در پیش داریم و هدف ما این است که برای صعود نهایت تلاش خود را بکنیم. 

منبع :