ایتالیا 2 - بلژیک صفر

دیدار تیم‌های ایتالیا و بلژیک با برتری 2 بر صفر شاگردان کونته به پایان رسید.

ایتالیا 2 - بلژیک صفربه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان تیم های ملی ایتالیا و بلژیک در دومین دیدار گروه مرگ مسابقات یورو ۲۰۱۶ در ورزشگاه استادولیون شهر لیون به قضاوت مارک کلاتنبرگ انگلیسی به مصاف هم رفتند. 

این دیدار با برتری 2 بر صفر ایتالیا به پایان رسید.

ترکیب ایتالیا: 

بوفون، بارتزالی، بونوچی، کیه لینی، دارمیان، جاکرینی، ده روسی، پارولو، کاندروا، ادر، پله

ترکیب بلژیک:

کورتوآ، فرتونخن، فرمائلن، آلدرویرلد، سیمان، ویتسل، ناینگولان، فلینی، دی بروین، هازارد، لوکاکو

دیدار دو تیم از ساعت 23:30 به وقت ایران آغاز شد.

اولین موقعیت دیدار را بلژیک در دقیقه ۱۰ از دست داد و کاپیتان بوفون مانع گلزنی سرخها شد.  بلژیک بازی را بهتر شروع کرده و موقعیت های بیشتری داشت .شوت لوکاکو در دقیقه 23 با برخورد به دفاع تبدیل به یک کرنر شد.

سپس ایتالیایی ها جلو کشیدند. ضربه پای راست پله در دقیقه۲۸ از کنار دروازه کورتوا عبور کرد.

ایتالیا در دقیقه ۳۲ به گل رسید. پاس عالی بونوچی در پشت مدافعان بلژیک به جاکرینی رسید و این هافبک ریزنقش دروازه بلژیک را باز کرد.چند دقیقه بعد ایتالیا باز هم میتوانست برای ایتالیا گلزنی کند که ضربه سر او با اختلاف کم به بیرون رفت.

پس از این گل بلژیکی ها دوباره برای جبران پیش کشیدند و چندین موقعیت را ایجاد کردند اما دفاع خوب ایتالیایی ها مانع گلزنی آنها شد.

در نهایت این نیمه با یک گل به سود آتزوری به پایان رسید.

ایتالیا     آمار نیمه اول   بلژیک

۴۶  درصد مالکیت توپ    ۵۴

 ۵               شوت         ۸    

۱۷۹          پاس             ۲۲۹ 

۷۸  درصد موفقیت در پاس ۸۵

۷              خط                ۵

۲                کرنر              ۳

 ۰            آفساید            

نمایی از ورزشگاه:

نیمه دوم به طور متعادل آغاز شد و ایتالیایی ها بیشتر توپ و میدان را دراختیار داشت. دقیقه ۵۳ روی اشتباه بازیکنان ایتالیا ، بلژیک یک ضدحمله بسیار خطرناک زد اما لوکاکو در مصاف تک به تک با بوفون توپ را به بیرون زد. یک دقیقه بعد ایتالیا فرصت عالی برای گلزنی داشت که ضربه سر پله را ، کورتوا به زیبایی مهار کرد تا اختلاف دوبرابر نشود.

پس از این موقعیت بلژیکی ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند اما مدافعان باتجربه ایتالیا مانع نزدی شدن آنخا به دوازه بوفون میشد.

در چند صحنه اشتباه بازیکنان اینالیا باعث ایجاد ضدحمله برای بلژیک شد که ایتالیایی ها با خطا آنها را متوقف کردند و کیلینی ، ادر و بونوچی به همین دلیل کارت زرد گرفتند.

فشار بلژیکی ها در دقایق پایانی بسیار بیشتر شد و ایتالیایی ها فقط با سبک دفاع معروف به کاتاناچیو ، دفاع کردند. دقیقه ۸۲ ضربه سر خطرناک اوریگی به  بالای دروازه ایتالیا رفت. دقیقه ۸۵ ضد حمله خطرناک ایتالیا به سمت دروازه بلژیک شکل گرفت که کورتوا شوت ایموبیله تازه وارد را به زیبایی به کرنر فرستاد و دروازه را نجات داد.حملات بلژیکی ها تا دقایق پایانی ادامه داشت و ایتالیا هم چشم به ضدحملات دوخته بود. تا اینکه دقیقه ۹۲ ایتالیا روی ضدحمله توسط کاندروا گل دوم را هم زد و بازی را تمام کرد. ایتالیا با این پیروزی به صدر جدول گروه مرگ رقابت ها رفت.

زمانی که کونتهسرمربی ایتالیا خوشحالی می کرد بینی اش دچار خونریزی شد.

جاکرینی برترین بازیکن دیدار ایتالیا و بلژیک شد

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سفر به اعماق زمین از علوم تجربی ششم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( ششم دبستان)
دبیر : زینب عمادیان