ساخت دستگاه شارژ بی سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی در کشور

محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه موفق به اختراع دستگاه"شارژ بی سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی» توسط خبر داد.

ساخت دستگاه شارژ بی سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی در کشور

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، این اختراع توسط دکتر نیما امجدی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان و محمد یوسف ولی از دانشجویان این رشته و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره 88383 به ثبت رسید.

 امجدی در توضیح این اختراع خود اظهار کرد: تاکنون دو نوع انتقال انرژی به قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی مورد استفاده قرار گرفته‌اند که یکی از آنها انتقال انرژی به وسیله سیم و دیگری انتقال انرژی به وسیله کوپل ترانسفورمر است.

وی افزود: روش پیشنهادی جدید برای انتقال انرژی به قلب مصنوعی با رفع مشکلات قبلی، روشی است که اساس آن انتقال بی‌سیم به روش رزونانس مغناطیسی، متکی بر استفاده از میدان مغناطیسی تولید شده توسط جریان الکتریکی فرستنده است.

امجدی به کاربردهای این دستگاه اشاره کرد و افزود: سیستم ارائه شده فوق چه در بیماران قلبی که از تجهیزات کمک قلبی و چه بیمارانی که از ضربان ساز های قلب طبیعی استفاده می کنند، آسودگی همیشگی از دردسر حمل تجهیزات، ناامیدی از عمل های پرهزینه و مداوم را به ارمغان می‌آورد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب