پرواز آزمایشی موفق هواپیمای خورشیدی

یک خلبان آزمایشی با موفقیت توانست یک پیش‌ساز هواپیمای خورشیدی را برای شرکت Luminati Aerospace LLC به پرواز در بیاورد

پرواز آزمایشی موفق هواپیمای خورشیدی

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از تلگراف، این پرواز آزمایشی در کارخانه دفاعی سابق نورث‌روپ گرومان لانگ‌آیلند انجام شد که پیش از این در آن هواپیماهای نظامی ساخته می‌شد.

خلبان رابرت لوتز هواپیمای " VO-Substrata " را به مدت 20 دقیقه در نخستین پرواز آزمایشی عمومی آن به پرواز درآورد. بر روی بال‌های این هواپیمای سفید رنگ که حدود 13 متر طول دارند، سلول‌های خورشیدی کار گذاشته شده است.

نمونه اولیه این هواپیما توسط یک خلبان کنترل شد اما شرکت لومیناتی در نهایت به ساخت پهپادهای بدون سرنشینی خواهد پرداخت که در فواصل 18 کیلومتر و بیشتر پرواز خواهد کرد. این شرکت امیدوار است کار ساخت این پهپادها را تا پایان سال جاری آغاز کند.

لومیناتی سال گذشته 3.4 میلیون دلار برای بدست آوردن 16.3 هکتار زمین‌های نروث‌روپ گرومان پرداخت کرده بود و اعلام کرده بود که قصد دارد نسل بعدی پهپادها را در آن بسازد.

به گفته سازندگان، هدف این شرکت از استفاده از فناوری‌های ترکیب کننده انرژی خورشیدی با مهار انرژی باد و استفاده از مواد کامپوزیت برای ساخت هواپیمای فوق محکم و بسیار سبک، تولید پهپادهایی است که بطور دائمی در هوا باقی می‌مانند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب