دوران جمع‌بندی و تشخیص مهم‌ها

یکی از کارهای مهم دوران جمع‌بندی «تشخیص مهم‌ها» است؛ زیرا در این زمان محدود، اولویت‌بندی نقش بسیار مهمی در موفقیت ما خواهد داشت.

دوران جمع‌بندی و تشخیص مهم‌ها

چندین ماه تلاش و کوشش، استفاده از فرصت‌ها و فرصت‌سوزی‌ها و اکنون به انتهای این دوران نزدیک می‌شویم. مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته‌ایم: جمع‌بندی نیم‌سال اول، دوران طلایی نوروز و... و این روزها جمع‌بندی تمام آن چیزهایی است که در طول این دوران مطالعه کرده‌ایم. حتی اگر از آن دوران که نام برده شد نیز هیچ گونه استفاده‌ای نبرده باشیم این زمان می‌تواند به ما کمک شایانی کند؛ به دلایل مختلف و شاید مهم‌ترین دلیل آن نزدیکی به کنکور باشد. شاید آن‌چه را قبلاً بارها و بارها به ما گفته شد جدی نگرفتیم اما این دوران دیگر زمان آزمون و خطا نیست. اندوخته‌های‌مان را باید جمع‌وجور کنیم. حتی اگر این اندوخته‌ها از دید خودمان ناچیز باشد لازم است آن‌ها را گردآوری کرده و توشه‌ای بسازیم برای روز مهم کنکور. پس نیاز به عزم و اراده‌ای داریم که آستین بالا بزنیم و آن‌چه درست است انجام دهیم.

برخلاف آن‌که گاهی اوقات گفته می‌شود باید راه‌های نرفته را امتحان کرد، این بار در این زمان، باید راه‌های رفته را پیمود. راه‌هایی که هزاران نفر در طول سال‌های گذشته رفتند و نتیجه گرفتند و اکنون این راه به اتوبانی امن تبدیل شده است که برای رسیدن به کنکور باید از آن عبور کرد.

یکی از کارهای مهم دوران جمع‌بندی «تشخیص مهم‌ها» است؛ زیرا در این زمان محدود، اولویت‌بندی نقش بسیار مهمی در موفقیت ما خواهد داشت.

البته فراموش نکنیم که در روزهای نخست دوران جمع‌بندی و پیاده کردن شیوه‌ی معروف سه روز یک‌بار حالت آشفتگی و استرس در وجودمان آشکار است و دلیل آن پراکندگی مطالب در ذهنمان است؛ اما به مرور و با اجرای درست این شیوه کم کم مطالب متراکم‌تر می‌شود و انگیزه‌ی ما برای ادامه‌ی این روش دوچندان خواهد شد؛ به طوری که برای ادامه‌ی مسیر از انرژی کافی برخوردار خواهیم شد.