دوران جمع‌بندی و اهمیت ویژه‌ی آن

دوران جمع‌بندی جزء مهم‌ترین ایام برای گروه کنکوری است. دانش‌آموزان برای استفاده‌ی بهنیه جهت بازده بهتر باید مواردی را که در ذیل قید می‌شود اجرا کنند که هر کدام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دوران جمع‌بندی و اهمیت ویژه‌ی آن

دوران جمع‌بندی جزء مهم‌ترین ایام برای گروه کنکوری است. دانش‌آموزان برای استفاده‌ی بهنیه جهت بازده بهتر باید مواردی را که در ذیل قید می‌شود اجرا کنند که هر کدام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

1- مشخص کردن ایام انتقالی و دوران گذار: این ایام بهترین فرصت برای جبران درس‌هایی است که می‌توانیم در این محدوده‌ی زمانی (حداکثر 10 روزه) به رنگ‌های بالاتر (سبز و آبی) ارتقا دهیم.

این بازه‌ی زمانی برای دانش‌آموزان بعد از اتمام امتحانات و برای فارغ‌التحصیلان با توجه به زمان‌بندی امتحانات و آزمون‌ها مشخص می‌شود (امسال از اوایل خرداد).

2- ثبت نام برای آزمون‌های 3 روز یک‌بار: آزمون‌های جمع‌بندی سه روز یک‌بار خارج از آزمون‌های کانون، به دانش‌آموزان این فرصت را می‌دهد که حداقل 7 آزمون جمع‌بندی از آزمون‌های سال‌های قبل کنکور را در محیط آزمون از خود بگیرند و نتایج را بررسی کنند؛ به این نحو که یک نیم‌روز آزمون بدهند و در 5 نیم‌روز بعد، سؤالات آزمون و مباحث مربوط به آن را بررسی و رفع اشکال کنند. در این روش اشکالات دانش‌آموزان می‌تواند به طور کامل در مبحثی برطرف شود. برای مثال اگر دانش‌آموزی برای مبحث استوکیومتری دچار مشکل است طی هر آزمون و بررسی‌های انجام‌‌شده به طور دقیق می‌تواند با ارزیابی‌های مکرر طی این نیم‌روزها و آزمون‌ها مشکل را در این مبحث به کم‌ترین حد برساند.

3- استفاده از منابع دوران جمع‌بندی:

- کتاب زرد اختصاصی که شامل آزمون‌های سال قبل به همراه پاسخ‌های تشریحی و برجسته است.

-کتاب شبیه‌ساز کنکور (مخصوصاً برای ترازهای بالاتر)

- فلش‌کارت‌ها جهت بازیابی اطلاعات و استفاده از اوقات مرده

- استفاده از کتاب خودآموزی تکمیل‌شده طی سال جاری که خود حاوی نکات بسیار مهمی برای دانش‌آموز است.

4- مواردی که در این ایام می‌توانند از آن‌ها کمک بگیرند:

- کارنامه‌های ارزیابی دانش‌آموز (کارنامه‌های مبحثی و جامع)

- کارنامه‌ی بازیابی

5- شرکت در کلاس‌های جمع‌بندی و تلاش برای تسلط بر مباحثی با بودجه‌بندی بالا: در این کلاس‌ها مباحث طبق بودجه‌بندی‌های بالا به کمک حل سؤالات کنکور طی جلسات فشرده آموزش داده می‌شود.

6- تورق سریع: تورق سریع شامل ثبت موارد به صورت تصویری (یادآوری حافظه‌ی تصویری) در ذهن است که در 2 الی 3 روز مانده به کنکور انجام می‌شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب