دوران جمع‌بندی و 7 نکته

بعد از گذشت مدت‌زمان طولانی از مطالعه‌ی درس‌ها لازم است که برای یادآوری مجدد و تثبیت بهتر مطالب و هم‌چنین نظم دادن به مطالب مختلف در ذهن، تمام مطالب خوانده‌شده در یک سال را دوباره جمع‌بندی کنیم.

دوران جمع‌بندی و 7 نکته

1- جمع‌بندی چیست؟

جمع‌بندی مرتب کردن و واضح کردن مطالب خوانده‌شده طی یک سال تحصیلی در ذهن است. در این روش داوطلب مباحث خوانده‌شده در طول یک سال را در یک ماه آخر نزدیک به کنکور دوره می‌کند و این کار باعث یادآوری و تثبیت مطالب در ذهن می‌شود.

2- دوران جمع‌بندی چه دوره‌ای است؟

دوره‌ای یک‌ماهه نزدیک به کنکور را که در آن داوطلب مطالب خوانده‌شده را بازخوانی می‌کند، دوره‌ی جمع‌بندی می‌گویند که این دوره بعد از اتمام دوره‌ی انتقالی شروع می‌شود و بخشی از پروژه‌ی 8 برنامه‌ی راهبردی است.

3- چرا جمع‌بندی می‌کنیم؟

بعد از گذشت مدت‌زمان طولانی از مطالعه‌ی درس‌ها لازم است که برای یادآوری مجدد و تثبیت بهتر مطالب و هم‌چنین نظم دادن به مطالب مختلف در ذهن، تمام مطالب خوانده‌شده در یک سال را دوباره جمع‌بندی کنیم.

4- منابع دوران جمع‌بندی چیست؟

- کتاب زرد عمومی

- کتاب زرد اختصاصی (6 سال کنکور)

- کتاب شبیه‌ساز کنکور

- 7 کنکور

- فلش‌کارت

- dvd جمع‌بندی

- کتاب خودآموزی

- خلاصه‌برداری‌های طول سال

5- دلیل استفاده از این منابع چیست؟

این منابع به طور خلاصه و کامل تمام مباحث را تحت پوشش قرار داده و بهترین و استانداردترین سؤال‌های کنکور سراسری سال‌های اخیر را شامل می‌شوند که داوطلب می‌تواند در زمانی کوتاه همه‌ی آن‌ها را مطالعه کند.

6- شیوه‌ی استفاده از این منابع چگونه است؟

بهترین روش برای جمع‌بندی، روش سه روز یک‌بار است که در این روش شما در نیم‌روز اول از کتاب 6 سال کنکور، یک مجموعه را حل کرده و در دو روز و نیم باقی‌مانده با توجه به نتیجه‌ی آزمون و به کمک چند منبع، مطالب را دوره و تکمیل می‌کنید. لازم به ذکر است که dvd جمع‌بندی هر درس از چند جلسه به صورت مبحثی تهیه شده است که داوطلب می‌تواند با توجه به نیاز خود از آن استفاده کند.

7- چگونه پی می‌بریم که از این دوران استفاده‌ی درست کرده‌ایم؟

شما با توجه به نتیجه‌ی تخمین رتبه‌ی آزمون‌های 3 روز یک‌بار و هم‌چنین نتایج آزمون‌های جامع کانون در پایان کار خواهید فهمید که فقط با این روش می‌توانستید تمام مطالب را دوره کنید و به آرامش مطلوب برسید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب