پاسخ به سؤال‌های متداول دانش‌آموزان در مورد دوران جمع‌بندی

دروران جمع‌بندی

پاسخ به سؤال‌های متداول دانش‌آموزان در مورد دوران جمع‌بندی

سؤال‌هایی در مورد روش جمع بندی :


روش سه روز یک بار را باید چگونه اجرا کنم ؟(7مورد)

شما در روش سه روز یک بار،. یک مجموعه‌ی کامل کنکور یا مشابه کنکور را امتحان می‌دهید و سپس در دو روز و نیم باقی‌مانده در همه‌ی درس‌ها مهم‌ترین موضوعات را (به انتخاب خودتان) مطالعه می‌کنید..

چگونه باید مطالب را جمع بندی کنم؟(6مورد)

شما در دوران جمع بندی از روش سه روز یک بار به جمع بندی مطالب می پردازید . اگر کتاب به کتاب به مرور مطالب بپردازید این امکان است که کتاب هایی که ابتدا دوره کردید ، فراموش شود اما در روش سه روز یک بار چون هر سه روز شما یک کنکور امتحان می دهید ، با پاسخ دادن به سوالات کنکور شما کلیه کتاب ها را مرور می کنید و در دو روز و نیم باقی مانده مطالبی که فراموش کرده اید ، مطالعه می کنید.

آیا باید کتاب ها را به طور کامل مطالعه کنم؟(6مورد)

لازم نیست که همه ی کتاب ها را مطالعه کنید . شما در این روش در وقت هم صرفه جویی می کنید و مطالبی که فراموش کرده اید و مطالب مهم از دیدگاه طراحان کنکور ر مطالعه می کنید..

آیا با روش سه روز یک بار می توانم کلیه ی مطالب را جمع بندی کنم؟(4مورد)

بار اول که آزمون را اجرا می‌کنید با مرور مطالب ، این مطالب مانند نقطه‌های بسیار کمرنگی در ذهن شما شکل می گیرد . با آزمون دوم و مرور دوم نقطه ها  بیشتر و پر رنگ تر می شود. به این ترتیب  به مرور زمان، نقطه ها کل ذهن شما را می گیرد و تمام مطالب و نکات مهم و مهم‌ترین بخش‌های هر کتاب مرورمی شود.

سؤال های در مورد منابع دوران جمع بندی :

در دوران جمع بندی از چه منابعی استفاده کنم؟(13مورد)

برای امتحان دادن  از کتاب زرد اختصاصی که شامل کنکورهای داخل و خارج کشور 6 سال اخیر و خلاصه نکات جامعی است، استفاده کنید.. سایر منابع دوران جمع بندی شما می تواند کتاب شبیه ساز و کتاب های 7کنکور وخلاصه درس هایی که روی سایت کانون گذاشته شده ، باشد.

در دو روز ونیم باقی مانده  از چه منابعی استفاده کنم؟ (6مورد)

منابع شما به ترتیب اولویت : 1)خلاصه نکات و نوشته های خودتان  2)کتاب خودآموزی( اگر ندارید می توانید از طریق کارنامه بازیابی کلیه سوالات غلط جواب داده وجواب نداده خود را از سایت کانون دریافت کنید)    3)تست های نشاندارشده خودتان    4)تست های کنکور

5)کتاب های سه سطحی

آیا می توانم به جای کنکورهای سراسری از کنکورهای آزمایشی استفاده کنم؟(4مورد)

اولویت اصلی شما باید به ترتیب کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور باشد چون سوالات کنکور امسال ، در اکثر موارد توسط همان طراحان سوال سال های گذشته کنکور ، طراحی می شوند و شما با چارچوب آنها آشنا بشید بهتر است. اگر وقت اضافه داشتید می توانید از کنکوهای جامع سال گذشته کانون استفاده کنید.

سوالات کنکور برایم تکراری شده اند. آیا می توانم از تست های جدید استفده کنم یاخیر و کدام منبع مناسب است؟(3مورد)

بهتر است سراغ تست های تالیفی نروید زیرا سوالات تالیفی نظر یک شخص در مورد یک درس است.اما می توانید از کتاب شبیه ساز کمک بگیرید که در این کتاب سوالات کنکور با همان ضریب سختی ، شبیه سازی شده اند..

آیا در دوران جمع بندی از کتاب جدیدی استفده کنم؟ (3مورد)

تثبیت مطالب خوانده شده فرموش نشود. به جای خریدن کتاب جدید و افزودن بر یادداشت ها ، یادداشت های قبلی و تست های نشاندار خودتان را مرور کنید. اما اگر وقت اضافه داشتید می توانید از کتاب سه سطحی و تست های آن برای بالابردن سطح تسلط خود در یک درس استفاده کنید چون در این کتاب سوالات آزمون های کانون براساس میزان پاسخ گویی دانش آموزان به طور استاندارد سطح بندی شده اند.

تمرکزم را بیشتر روی تست بگذارم یا کتاب؟(3مورد)

در مورد درس های حفظی باید تمرکز شما بیشتر روی کتاب باشد..

برای درس هایی که خیلی آنها را مطالعه نکردم مانند زمین شناسی از چه منبعی استفاده کنم؟ (2مورد)

بهترین منبع برای درس هایی که خیلی آنها را مطالعه نکردید کتاب های  7کنکور است.شما می توانید تمرکز خود را روی مباحث ساده تر بگذارید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب